• Odbierz prezent
Globalni giganci branży kosmetycznej bardzo wysoko ocenili potencjał technologii InventionBio z Grupy Hub.Tech
fot. freepik.com

InventionBio, zmierzająca na GPW spółka opracowująca innowacyjne rozwiązania w biotechnologii przemysłowej, została zwycięzcą The Cosmetic Victories, najbardziej prestiżowego, międzynarodowego konkursu branży kosmetycznej. Firma okazała się najlepsza spośród 80 kandydatów z całego świata, a nagrodzono ją za projekt "Inteligentne systemy dostarczania oparte na technologii biorafinerii". Potencjał technologii spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem jury konkursu, w którym zasiadają przedstawiciele takich globalnych koncernów jak m.in. Louis Vuitton Moët Hennessy, Yves Rocher czy L’Oreal. Oprócz światowej renomy, wygrana pozwoli spółce przyspieszyć proces komercjalizacji swoich rozwiązań na rynkach zagranicznych.

Renomowany konkurs The Cosmetic Victories ma na celu nagradzanie naukowców oraz małych i średnich firm prowadzących innowacyjne projekty związane z branżą perfumeryjną i kosmetyczną, które będą kreowały przyszłość branży kosmetycznej. Jego celem jest również nawiązywanie współpracy w zakresie komercjalizacji innowacji. Prestiżowe jury złożone jest z naukowców i ekspertów z dziedziny kosmetologii innowacyjnej (m.in. LVHM, Yves Rocher, L'Oreal) 30 marca nagrodziło InventionBio podczas ceremonii, która była transmitowana na żywo w telewizji Cosmetic Valley. Wydarzenie jest organizowane corocznie we Francji w Dolinie Kosmetycznej od 2015 r.

Do konkursu zgłosiło się ponad 80 projektów z całego świata, a to właśnie nasza technologia została doceniona w finale konkursu przez tuzy światowego rynku kosmetycznego, jesteśmy bardzo dumni z tego zwycięstwa. Już jako uczestnicy w czasie ewaluacji projektów mieliśmy szanse na zaprezentowanie naszych osiągnięć szerokiemu gronu odbiorców. Teraz jako laureaci jesteśmy zaproszeni na jesienne spotkanie Doliny Kosmetycznej w Paryżu – mówi Marcin Łukaszewicz, prezes InventionBio. – Wzmocnienie relacji ze światową czołówką pomoże nam w przyspieszeniu komercjalizacji naszej technologii na największych zagranicznych rynkach kontraktami na dostarczenie surowców kosmetycznych do największy rynkowych graczy – podkreśla.

InventionBio jest właścicielem innowacyjnej technologii opartej na procesie biotransformacji biomasy roślinnej z wykorzystaniem przeznaczonych na ten cel mikroorganizmów probiotycznych. W procesie biorafinacji pozyskuje się m.in. biosurfaktanty i biopolimery, wykorzystywane w przemyśle kosmetyczno-chemicznym oraz inne związki o właściwościach prozdrowotnych do zastosowania w żywności jak i paszach dla zwierząt. W październiku spółka poinformowała, że podpisała umowę na prospekt emisyjny z domem maklerskim INC i ma zamiar równolegle z HUB.TECH S.A. zadebiutować na rynku głównym GPW w 2021 r.

O Spółce:

HUB.TECH S.A. (dawniej Boruta-Zachem S.A.) prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach:

  • produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych,
  • badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych,
  • produkcji barwników i pigmentów.

Grupa jest pierwszym w Polsce producentem środków chemii gospodarczej i produktów kosmetycznych na bazie biosurfaktantów. Działalność jest realizowana dzięki własnym laboratoriom oraz z wykorzystaniem nowoczesnych linii produkcyjnych. Produkty wytwarzane w ww. technologii sprzedawane są pod dwiema markami: OnlyBio – oferująca produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji ciała dorosłych oraz dzieci od pierwszego dnia życia oraz OnlyEco – oferująca ekologiczne środki czystości.

Jednocześnie firma jest uznanym producentem barwników, pigmentów, rozjaśniaczy optycznych oraz innych środków chemicznych.

Od 2014 r. HUB.TECH S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk