• Odbierz prezent
Gino Rossi Monnari spółki akcje GPW

Planowana od dłuższego czasu transakcja zakupu akcji Simple przez Monnari nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Jak wyglądają szczegóły?

W komunikacie z 5 października spółka Gino Rossi poinformowała, że spółka Monnari Trade złożyła wiążącą ofertę nabycia 100 procent akcji spółki Simple Creative Products od Gino Rossi. Simple jest spółką zależną Gino Rossi i prowadzi sprzedaż odzieży damskiej. Sieć Simple obejmuje 63 salony w Polsce. Spółka prowadzi także sprzedaż internetową.

Handluj na rynku akcyjnym. Prowizja dla akcji z GPW tylko 0,20% min. 2,99 PLN

 
SPRAWDŹ

Spółka Gino Rossi planowała sprzedaż marki odzieżowej, gdyż ma zamiar skupić się na branży obuwniczej. Dla spółki odzieżowej Monnari nabycie Simple może stanowić rozszerzenie jej działalności.

 

Czytaj także: Poważne problemy Gino Rossi i Monnari. Czy spółki odzieżowe mają szansę na poprawę wyników?

W ostatnim czasie znane spółki odzieżowe z GPW - Gino Rossi i Monnari przedstawiły swoje wyniki finansowe. Nie ucieszyły one inwestorów. Czy jest jakaś nadzieja na poprawę wyników?   Gino Rossi Spółka Gino Rossi prowadzi sprzedaż opartą na dwóch segmentach: obuwniczym – marka Gino Rossi i odzież.. Czytaj
Poważne problemy Gino Rossi i Monnari. Czy spółki odzieżowe mają szansę na poprawę wyników?

Jak poinformowano w komunikacie, cena za nabycie 100% akcji Simple wynosi 12 mln zł. Proponowana cena oznacza cenę, za którą zostanie przejęte 100% akcji Simple wraz z zadłużeniem. Cena ta może podlegać korektom z tytułu zmian określonych w umowie: zmian w długu netto oraz kapitale obrotowym Simple, a także z tytułu utraty przez Simple lokalizacji sprzedażowych w terminie 5 miesięcy po dniu zamknięcia transakcji, przy czym łączna kwota korekty nie może przekroczyć 5 mln zł. Umowa obejmuje także zabezpieczenie ewentualnych roszczeń Monnari. Warunkiem transakcji jest również zawarcie porozumienia z Bankiem PKO BP odnośnie zasad dalszego finansowania Simple, a także rozliczenie wszystkich należności handlowych między Simple a Gino Rossi.

Gino Rossi będzie obowiązywać zakaz konkurencji przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Strony przewidziały możliwość odstąpienia od umowy.

Warto wspomnieć, że ta transakcja jest od dawna oczekiwana przez rynek. Cena akcji spółki Gino Rossi wzrosła na dzisiejszej sesji na GPW o ponad 13%.

 

FXMAG akcje gino rossi i monnari – transakcja nabycia simple coraz bliżej gino rossi monnari gpw akcje spółki 1

Wykres Gino Rossi - 1D

 


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk