• Odbierz prezent
Ursus akcje GPW

Na wieść o podpisaniu umowy o współpracy z chińską spółką, cena akcji Ursusa skoczyła do góry. Czego będzie dotyczyć ta współpraca? Jakie będą korzyści dla polskiej spółki?

 

11 kwietnia wieczorem ukazał się komunikat informujący o nowej umowie zawartej przez znanego polskiego producenta ciągników – spółkę Ursus. W komunikacie spółka poinformowała o podpisaniu w tym dniu umowy z chińską spółką Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co. Ltd. JML z siedzibą w Guangzhou. Umowa ta dotyczy współpracy w zakresie sprzedaży, montażu i produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz importu części i komponentów z Chin.

 

Czym zajmuje się chiński partner Ursusa?

Spółka Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co. Ltd. JML opiera swoją działalność na badaniach i rozwoju w zakresie komponentów wykorzystywanych w branży automotive, a także na rozwoju, produkcji i sprzedaży swoich wyrobów, jak również wyrobów swoich partnerów.

 

Na czym będzie polegała współpraca?

Współpraca między firmami będzie głównie polegała na:

  • sprzedaży przez URSUS na rzecz chińskiej spółki ciągników i maszyn rolniczych i ich dalszej odsprzedaży przez JML na terytorium Chin, także w Hong Kongu i w Makao,
  • uruchomieniu przez JML przy współpracy z URSUS montażu ciągników URSUS w Chinach,
  • sprzedaży przez JML na rzecz URSUS części i komponentów, które mogą być wykorzystywane przez URSUS w bieżącej działalności.

Ursus  zapewni chińskiemu partnerowi szkolenia personelu i wsparcie techniczne w zakresie niezbędnym w procesie produkcji, montażu i serwisowania wyrobów URSUS. JML będzie produkować części do ciągników w oparciu o otrzymaną od Ursusa dokumentację techniczną.

JML zobowiązał się do przeprowadzenia badania rynku ciągników i maszyn rolniczych w Chinach w celu opracowania strategii planowanej sprzedaży i marketingu wyrobów Ursus, jak również dostosowania ich do lokalnych wymogów rynkowych.

Ostatnie zdanie komunikatu napawa szczególnym optymizmem. Jak stwierdza spółka, dzięki rozpoczęciu współpracy z JML, Ursus uzyska możliwość wejścia na perspektywiczny rynek chiński, co stanowi kolejny krok w ekspansji zagranicznej Ursusa. 

 

Jak zareagowali inwestorzy?

Na wiadomość o nowym kontrakcie Ursusa rynek zareagował euforią. 12 kwietnia kurs akcji spółki wzrósł na otwarciu o ponad 16%. Cena akcji wzrosła z 3,02 zł na wczorajszym zamknięciu do 3,53 na otwarciu. Maksimum dzisiejszej ceny wyniosło nawet 3,60.

 

FXMAG akcje gigantyczny wzrost na akcjach ursusa gpw akcje ursus spółka 1

Wykres Ursus - interwał 5 min

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk