• Odbierz prezent
Gigantyczne spadki kursu euro EURPLN! Dolar USDPLN również mocno w dół. Funt zwyżkuje, znaczne wahania na kursie franka. Ile złotych zapłacisz teraz?

Co mogliśmy zaobserwować w minionym tygodniu na kursach walut? Rzućmy okiem na kursy dolara USDPLN, euro EURPLN, funta GBPPLN i franka CHFPLN z perspektywy interwału dziennego.

Para walutowa

Symbol

Kurs walutowy

Data aktualizacji

Kurs dolara amerykańskiego

USDPLN

3,9103

17.08.19 23:19

Kurs euro

EURPLN

4,3372

17.08.19 23:19

Kurs funta szterlinga

GBPPLN

4,7461

17.08.19 23:19

Kurs franka szwajcarskiego

CHFPLN

3,9951

17.08.19 23:19

Tabela. Główne kursy walut dolara, euro, funta i franka na zakończenie dnia w sobotę 17.08.19 na rynku forex

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

wykres kursu dolara USDPLN na interwale H4

Wykres kursu dolara USDPLN na interwale H4.

Większość minionego tygodnia wiązała się ze znacznym zwyżkowaniem kursu dolara USDPLN. Największe wzrosty mogliśmy zaobserwować w środę, kiedy z pułapu 3,877 zł doszliśmy do poziomu 3,927 PLN. Piątek przyniósł nam natomiast spadki (był to jedyny dzień tygodnia, w którym kurs dolara USDPLN zniżkował). Aktualnie za jednego dolara zapłacimy 3,9103 złotego.

Kurs euro do złotego (EURPLN)

wykres kursu euro EURPLN na interwale H4

Wykres kursu euro EURPLN na interwale H4.

Kurs euro EURPLN, podobnie jak kurs dolara USDPLN, wiązał się ze zwyżkowaniem niemal przez cały tydzień. Jedynym dniem, który przyniósł nam spadki, okazał się piątek. Zniżkowanie, które wtedy odnotowaliśmy było jednak wyjątkowo duże. Z poziomu 4,37 zł spadliśmy do pułapu 4,32 PLN w najniższym momencie. Obecnie za jedno euro należy zapłacić 4,3372 złotego.

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

wykres kursu funta GBPPLN na interwale H4

Wykres kursu funta GBPPLN na interwale H4.

Kurs funta GBPPLN, podobnie jak dwie wcześniej wymienione pary walutowe, wzrastał cały tydzień aż do piątku, który przyniósł nam spadki. W przypadku kursu funta GBPPLN były one jednak minimalne. Aktualnie za jednego funta zapłacimy 4,7461 złotego.

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

wykres kursu franka CHFPLN na interwale H4

Wykres kursu franka CHFPLN na interwale H4.

Kurs franka CHFPLN rozpoczął tydzień od konsolidacji. Środa przyniosła natomiast znaczne wzrosty, które w kolejnych dwóch dniach doczekały się korekty spadkowej. Obecnie za jednego franka należy zapłacić 3,9951 złotego.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk