• Odbierz prezent
Giełdy zachodnioeuropejskie w przewadze! Zerknij na analizę techniczną kontraktów terminowych FW20
fot. freepik.com

Wczorajsze notowania dla FW20 ponownie charakteryzowała niewielka zmienność. Zakres wahań w trakcie sesji wyniósł 26 pkt., więcej niż dzień wcześniej, ale to nadal mało. Odchylenie od kursu odniesienia to tylko 2 pkt. Na wykresie 60-min kurs instrumentu jest w fazie wąskiej konsolidacji tuż poniżej wcześniejszego trendu bocznego.

Poziomy graniczne to odpowiednio ok. 2420 pkt. i 2442 pkt. Dodatkowe wsparcie w pobliżu 2400 pkt. zabezpiecza zniesienie 38,2% z wcześniejszej fali wzrostowej. Na wskaźnikach AT zwraca uwagę zachowanie RSI, który po uprzednim złamaniu kanału spadkowego teraz wybija się górą z lokalnego trendu bocznego. Na wskaźniku DMI jest bardzo niskimi wartościami ADX w pełni potwierdzona faza konsolidacji na wykresie cenowym.

Na diagramie dziennym kolejna świeca szpulka niewiele nowego wnosi

Kurs stara się utrzymywać powyżej przebiegu średniej 15-sesyjnej, nadal towarzyszą temu obniżone obroty. Na MACD jest aktywny sygnał sprzedaży. W grupie spółek indeksu bazowego dobre zachowanie notuje sektor finansowy co można odnieść do wzrostu rentowności krajowych obligacji (długoterminowych, rynkowych stóp procentowych), indeks WIG Banki jest na nowym rocznym maksimum.

Giełdy zachodnioeuropejskie w przewadze! Zerknij na AT FW20 - 1

Na giełdach zagranicznych główne rynki notowały niewielkie zwyżki, w przewadze były wczoraj giełdy zachodnioeuropejskie

Ale już poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują niewielki minus względem wczorajszego popołudnia implikując lekko spadkowy początek sesji dla FW20.

Giełdy zachodnioeuropejskie w przewadze! Zerknij na AT FW20 - 2


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk