• Odbierz prezent
kryptowaluty giełdy kryptowalut

Portal Cointelegraph poinformował, że największa giełda kryptowalut w Korei Południowej – Bithumb zamierza zwolnić nawet 50% swych pracowników. 18 marca po raz pierwszy ta informacja ukazała się na portalu CoinDesk Korea. Nie jest to odosobniony przypadek. W ostatnich miesiącach więcej firm z branży kryptowalut wprowadziło redukcję zatrudnienia.

 

Według raportu, pracownik firmy o nieujawnionych personaliach, potwierdził, że giełda kryptowalut Bithumb planuje redukcję swojej załogi z 310 do około 150 osób. Giełda oferuje program dobrowolnych odejść i wsparcie szkoleniowe dla swych pracowników.

„Dobrowolne odejście z pracy jest częścią naszego programu wsparcia dla byłych pracowników, a jego celem jest zapewnienie wsparcia i szkoleń związanych z szukaniem nowego miejsca pracy. Poza tym, wolumen handlu Bithumb uległ obniżeniu w porównaniu z poprzednim rokiem, więc staramy się dostosować do zaistniałej sytuacji. Będziemy kontynuować dodawanie niezbędnego personelu dla różnych nowych biznesów.”

Według danych CoinMarketCap (CMC), giełda Bithumb miała prawie 1,3 mld USD obrotu w trakcie 24 godzin przed publikacją artykułu Cointelegraph. Warto wspomnieć, że w styczniu 2018 r. giełda zniknęła z prowadzonych przez CMC globalnych rankingów giełd kryptowalut z powodu obaw CMC dotyczących rzekomych „rozbieżności w cenach z resztą świata”. Dotyczyło to także innych południowokoreańskich giełd kryptowalut.

 

Nie tylko giełda Bithumb

Z powodu spadków na rynkach kryptowalut i związanego z tym zmniejszonego zainteresowania użytkowników, nie tylko giełda Bithumb ograniczyła zatrudnienie. Redukcja etatów objęła także inne firmy z tego sektora. Znalazły się wśród nich także Bitmain, firma blockchainowa Consensys, platforma społecznościowa Steemit oraz giełdy kryptowalut Coinsquare i Huobi.

Jedną z firm, które zdecydowały się na zwolnienia pracowników, jest znany producent koparek ASIC – Bitmain. Na początku grudnia 2018 r. poinformowano o decyzji zamknięcia biura tej firmy w Izraelu, a w styczniu bieżącego roku o likwidacji oddziału w Amsterdamie. Pod koniec roku pojawiły się także pogłoski o planowanej przez Bitmaina redukcji etatów o 50%.

 

Czytaj także: Bitmain w tarapatach finansowych - kolejne zwolnienia u chińskiego giganta

Bitmain Technologies, największy na świecie producent sprzętu do kopania kryptowalut, mimo swojej dominującej pozycji na rynku, również mocno odczuwa skutki trwającej id początku zeszłego roku bessy na rynku kryptowalut. Chiński gigant poinformował o tymczasowym wstrzymaniu funkcjonowania swojego n.. Czytaj
Bitmain w tarapatach finansowych - kolejne zwolnienia u chińskiego giganta

Consensys – studio deweloperskie zajmujące się tworzeniem aplikacji opartych na Ethereum, również poinformowało na początku grudnia 2018 r. o redukcji zatrudnienia o 13%.

 

Czytaj także: ConsenSys - wiodący start-up Ethereum zwalnia ponad 150 pracowników

ConsenSys, czołowe studio developerskie dla aplikacji tworzonych w sieci Ethereum (ETH), poinformowało w czwartek 6 grudnia o reorganizacji, skutkującej zwolnieniem 13% swoich dotychczasowych pracowników (ok. 150 osób). O tym, że słaba koniunktura na rynku kryptowalut uderza również w firmy świadcz.. Czytaj
ConsenSys - wiodący start-up Ethereum zwalnia ponad 150 pracowników

Również Steemit – zdecentralizowana platforma społecznościowa poinformowała w podobnym czasie o redukcji swych miejsc pracy o 70%.

Problemy nie ominęły też giełd kryptowalut. W lutym bieżącego roku informowano, że kanadyjska giełda Coinsquare zwalnia 30% swych pracowników. O planach zwolnień informowała także chińska giełda kryptowalut Huobi.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk