• Odbierz prezent
Giełda w USA – powrót do ofensywnej postawy! Akcje amerykańskie generują sygnały kupna

Wskaźnik Procentowy Indeks Hossy, w dniu 20 czerwca powrócił do wzrostowej kolumny X. Oznacza to, iż akcje generują teraz coraz więcej sygnałów kupna, tym samym popyt powrócił na giełdę i inwestorzy mogą powrócić do bardziej ofensywnej postawy w swoich inwestycjach.

Omawiany wskaźnik jest częścią systemu inwestycyjnego, używanego w DIF, jak każdy system ma swoje silne i słabsze momenty. W tym momencie mamy do czynienia ze ścieraniem się sił popytu i podaży, stąd też większa częstotliwość zmian. Niemniej jednak od wielu lat, w długoterminowym ranking głównych aktywów inwestycyjnych, na pierwszym miejscu, niezmiennie utrzymują się akcje amerykańskie.

Bullish Pct

Źródło: DWA/Nasdaq

 

Anna Dąbrowska – Head of Poland – DIF BROKER

Klauzula

Żadna z informacji zawartych w niniejszym dokumencie nie stanowi oferty zakupu lub sprzedazy instrumentu finansowego ani dokonywania jakichkolwiek inwestycji. Wszystkie wyrażone opinii mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Wszelkie opinie są osobiste dla autora i nie odzwierciedlają opinii DIF Broker Sociedade Financeira de Corretagem S.A. DIF Broker nie bierze pod uwage celów osobistych inwestycji ani sytuacji finansowej i nie sklada żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokladność lub kompletność informacji, ani za jakiekolwiek straty wynikajace z inwestycji opartych na tym artykule lub innych informacjach dostarczonych przez jakiegokolwiek pracownika DIF Broker Sociedade Financiera de Corretagem SA, strony trzeciej lub w inny sposób. Dotychczasowe rezultaty nie mogą stanowić gwarancji, przyszlych wyników.


Anna Dąbrowska

Head of Poland w domu maklerskim DIF Broker S.A. Expert od analizy punktowo-symbolicznej, absolwentka licznych szkoleń z zakresu analizy technicznej organizowanych przez grupę NASDAQ. Preferuje inwestycje długoterminowe z wykorzystaniem instrumentów głównie z giełd amerykańskich. Abslowentka Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu Finansów i Bankowości.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk