• Odbierz prezent
Giełda przełamała opór 1500 punktów w najlepszym możliwym stylu! Czy to czas na wzrosty na WIG20?

Polska giełda przełamała opór 1500 punktów w stylu, w jakim należy pokonywać przeszkody – luką. Ten zryw optymizmu jest godny podziwu, ale należy pamiętać, że ostanie spadki zostawiły kilka kluczowych poziomów bez retestów.

Wiadomości rynkowe z mBank

Oznacza to, że podejście pod poziom 1700 punktów może zakończyć się sporymi spadkami. Tak jak dziś, tak i 9 marca pojawiła się luka „przeskakująca” przez kluczową wartość. Wtedy była to jednak luka spadkowa, która kontynuowała serię czarnych świec, aż do poziomu 1250 punktów.

Podobna historia jest z wartością 1900 punktów, choć tutaj szybcy inwestorzy dostali szanse na dołączenie się do spadków.

Zanim wzrosty rozgoszczą się na dobre, cena Wig20 mogłaby powrócić na chwile do przełamanego oporu, domykając jednocześnie lukę wzrostową. Uwiarygodniłoby to trwalsze wzrosty. Być może taka krótka przecena, będzie miała miejsce po dotarciu do ceny 1620, gdzie znajduje się zniesienie kierunkowe o wartości 100%.

Jeżeli trend spadkowy nadal jest głównym kierunkiem, to warto zwrócić uwagę na wskaźnik Stochastic. W ostatnich miesiącach przecinające się linie tego oscylatora w strefie wykupienia sygnalizowały koniec korekty i powrót do spadków. Być może jedna z cen 1620pkt lub 1700pkt będzie grało kluczową rolę w takim scenariuszu.

Przełamanie oporu na WIG20 - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk