• Odbierz prezent
Giełda kryptowalut DragonEX okradziona

Zarejestrowana w Singapurze giełda kryptowalut DragonEX, należąca do grona 25 największych ośrodków handlowych pod względem deklarowanego wolumenu handlowego, poinformowała we wtorek 26 marca o ataku hakerskim, którego padła ofiarą. Obecnie wysokość strat środków klientów nie została sprecyzowana, zaś giełda poinformowała o kradzieży regulatorów finansowych oraz organy ścigania.

 

Giełda DragonEX, wedle komunikatu opublikowanego na oficjalnym kanale na Telegramie, padła ofiarą ataku hakerskiego w niedzielę 24 marca, informując o tym dwa dni później. O kradzieży zostali poinformowani regulatorzy finansowi m.in. z Singapuru, Estonii, Hong Kongu i Tajlandii, a także singapurska policja. Obecnie platforma handlowa giełdy funkcjonuje w normalnym trybie, jednak w ciągu najbliższego tygodnia jej działanie zostanie zawieszone w celu oszacowania przyczyn kradzieży i wartości skradzionych środków. Co najistotniejsze - administracja DragonEX zapewniła, że wszelkie straty jej klientów, bez względu na ich wysokość, zostaną bez wyjątku pokryte (cytując: giełda weźmie za nie odpowiedzialność).

Giełda poinformowała również, że posiada adresy publiczne, na które hakerzy wysłali większość skradzionych środków. Część z nich została przesłana na regulowane giełdy, takie jak np. Bittrex, co oznacza, że najprawdopodobniej są one już zamrożone.

Jest to druga istotna kradzież z giełd kryptowalut w tym roku, po styczniowym ataku na nowozelandzką Cryptopię.

 

DragonEX to istniejąca od 2017 r. giełda kryptowalut zarejestrowana w Singapurze. W swojej ofercie ma 110 instrumentów (wymiana tylko krypto-krypto), z których najwyższą aktywność ma EOS/USDT. Giełda planuje wprowadzenie programu dywidendowego dla swoich klientów, wypłacanego w formie tokenów DT (Dragon Token).

Czytaj także: Twoje kryptowaluty nie są bezpieczne na giełdach! Fakty nie pozostawiają złudzeń

O tym, że zakupionych kryptowalut pod żadnym pozorem nie powinno trzymać się na giełdzie, mówi się od dawna. Odnoszę wrażenie, że mówi się o tym nawet zbyt często, przez co wspomniana rada staje się niemal całkowicie transparentna i przez dużą część, zwłaszcza początkujących użytkowników kryptowalu.. Czytaj
Twoje kryptowaluty nie są bezpieczne na giełdach! Fakty nie pozostawiają złudzeń

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk