• Sklep
  • Odbierz prezent
Giełda kryptowalut DragonEX okradziona

Zarejestrowana w Singapurze giełda kryptowalut DragonEX, należąca do grona 25 największych ośrodków handlowych pod względem deklarowanego wolumenu handlowego, poinformowała we wtorek 26 marca o ataku hakerskim, którego padła ofiarą. Obecnie wysokość strat środków klientów nie została sprecyzowana, zaś giełda poinformowała o kradzieży regulatorów finansowych oraz organy ścigania.

 

Giełda DragonEX, wedle komunikatu opublikowanego na oficjalnym kanale na Telegramie, padła ofiarą ataku hakerskiego w niedzielę 24 marca, informując o tym dwa dni później. O kradzieży zostali poinformowani regulatorzy finansowi m.in. z Singapuru, Estonii, Hong Kongu i Tajlandii, a także singapurska policja. Obecnie platforma handlowa giełdy funkcjonuje w normalnym trybie, jednak w ciągu najbliższego tygodnia jej działanie zostanie zawieszone w celu oszacowania przyczyn kradzieży i wartości skradzionych środków. Co najistotniejsze - administracja DragonEX zapewniła, że wszelkie straty jej klientów, bez względu na ich wysokość, zostaną bez wyjątku pokryte (cytując: giełda weźmie za nie odpowiedzialność).

Giełda poinformowała również, że posiada adresy publiczne, na które hakerzy wysłali większość skradzionych środków. Część z nich została przesłana na regulowane giełdy, takie jak np. Bittrex, co oznacza, że najprawdopodobniej są one już zamrożone.

Jest to druga istotna kradzież z giełd kryptowalut w tym roku, po styczniowym ataku na nowozelandzką Cryptopię.

 

DragonEX to istniejąca od 2017 r. giełda kryptowalut zarejestrowana w Singapurze. W swojej ofercie ma 110 instrumentów (wymiana tylko krypto-krypto), z których najwyższą aktywność ma EOS/USDT. Giełda planuje wprowadzenie programu dywidendowego dla swoich klientów, wypłacanego w formie tokenów DT (Dragon Token).

Czytaj także: Twoje kryptowaluty nie są bezpieczne na giełdach! Fakty nie pozostawiają złudzeń

O tym, że zakupionych kryptowalut pod żadnym pozorem nie powinno trzymać się na giełdzie, mówi się od dawna. Odnoszę wrażenie, że mówi się o tym nawet zbyt często, przez co wspomniana rada staje się niemal całkowicie transparentna i przez dużą część, zwłaszcza początkujących użytkowników kryptowalu.. Czytaj
Twoje kryptowaluty nie są bezpieczne na giełdach! Fakty nie pozostawiają złudzeń

 


Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk