• Odbierz prezent
Giełda kryptowalut Bitmarket niespodziewanie kończy działalność, zamrażając środki klientów

W poniedziałek 8 lipca polska giełda kryptowalut Bitmarket zarejestrowana na Seszelach, której operatorem jest brytyjska spółka Kvadratco Services Limited, niespodziewanie ogłosiła zakończenie działalności z powodu utraty płynności finansowej. Obecnie witryna giełdy nie pozwala na zalogowanie się na platformę handlową, co oznacza że dostęp użytkowników do ulokowanych na Bitmarket środków jest niemożliwy.

 

 

Jesteś osobą poszkodowana w wyniku zakończenia działalności przez Bitmarket?

Napisz do nas na support@fxmag.pl

 

W poniedziałkowy wieczór witryna giełdy Bitmarket przestała funkcjonować, zaś administracja pozostawiła na niej lakoniczny komunikat:

Szanowni Użytkownicy, Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.

O potencjalnej niewypłacalności brytyjskiej spółki Kvadratco Services Ltd, będącej operatorem Bitmarket, informowała już w niedzielę 7 lipca (raport 17/2019) spółka IQ Partners, składając jednocześnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Prokuratury w Olsztynie.

 

Zakończenie działalności Bitmarket może mieć związek z rzekomym atakiem hakerskim na początku maja tego roku, po którym zmuszono wszystkich użytkowników platformy do zmiany haseł (co jest typową procedurą przy wyciekach baz danych). Giełda nie potwierdziła wówczas jednak hipotezy ataku, dlatego też pozostaje ona jedynie w sferze domysłów. Sam obowiązek zmiany haseł, a także późniejsze zwiększenie rygoru weryfikacyjnego dla wybranych klientów były przedstawiane jako znaki ostrzegawcze wobec stabilności giełdy, co jak widać okazało się uzasadnione.

Aktualnie nie wiadomo w jaki sposób użytkownicy Bitmarket będą mogli wypłacić swoje środki z giełdy. O przebiegu sytuacji będziemy informować na bieżąco.

 

Giełda Bitmarket istniała od 2015 r., w swojej ofercie posiadała BTC, LTC, ETH, XRP, BTG, obsługiwała również pary z PLN i euro.

 

5 lutego swoją działalność zakończyła również giełda BitMarket24, co spowodowane było jednak wpisem na listę ostrzeżeń KNF. Klienci mieli również czas na wypłatę środków.

Czytaj także: Giełda BitMarket24 kończy działalność po wpisie na listę KNF

Giełda kryptowalut BitMarket24 poinformowała we wtorek 5 lutego o zakończeniu swojej działalności, która nastąpi we wtorek 19 lutego. Klienci giełdy do tego czasu zobowiązani do wypłacenia wszystkich środków.   Giełda BitMarket24 zarządzana przez brytyjską spółkę BM24 Ltd poinformowała o zakończe.. Czytaj
Giełda BitMarket24 kończy działalność po wpisie na listę KNF

 

 

Jesteś osobą poszkodowana w wyniku zakończenia działalności przez Bitmarket?

Napisz do nas na support@fxmag.pl

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk