• Sklep
  • Odbierz prezent
knf bitbay

Największa polska giełda kryptowalut – BitBay trafiła dziś na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. O możliwości wpisu giełdy kryptowalut na czarną listę KNF pisaliśmy już wcześniej. Nie wiadomo jednak było który podmiot prześwietlał Urząd KNF.

 

BitBay trafił na czarną listę KNF w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Zawiadomienie związane jest z art. 150 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych, a więc dotyczy nieuprawnionego prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych.

 

BitBay jest największym polskim podmiotem świadczącym usługi obrotu kryptowalutami. Za nieuprawnione prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych giełdzie grozi kara grzywny do 5 mln złotych. Wpis na listę ostrzeżeń KNF nie przesądza jednak, że giełda zostanie w jakikolwiek sposób ukarana lub nawet uznana za 'winną'. Wiąże się on bowiem z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. O tym, czy faktycznie zostało ono popełnione zdecyduje Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

 

Pełna lista ostrzeżeń KNF jest dostępna TUTAJ

Dzięki aplikacji KNF Alert możesz być na bieżąco informowany o ostrzeżeniach publicznych KNF. Aplikacja jest dostepna do pobrania w Google Play.

 

 

 


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk