• Odbierz prezent
Giełda Coinroom ogłasza upadłość. Ważna informacja dla poszkodowanych

Giełda kryptowalut Coinroom, która 2 kwietnia z dnia na dzień wypowiedziała umowę wszystkim użytkownikom, poinformowała swoich klientów o rozpoczęciu procesu likwidacji spółki. Wniosek o upadłość z opcją likwidacyjną majątek obejmuje wszystkich wierzycieli, czyli również klientów giełdy, którzy dotychczas nie otrzymali zwrotu środków trzymanych na giełdzie Coinroom.

 

 

Coinroom na początku kwietnia opublikował na swojej witrynie oświadczenie o wypowiedzeniu umów o świadczenie usług klientom, dając im czas na zlecenie wypłaty środków trzymanych na platformie do 3 kwietnia. Jak się jednak później okazało, znaczna część użytkowników, którzy zlecili wypłatę w terminie lub bezskutecznie próbowali kontaktować się z administracją giełdy, nie otrzymała swoich środków. Ze zrozumiałych względów wywołało to podejrzenia o tzw. exit scam giełdy Coinroom.

 

Obecnie byli klienci giełdy otrzymali wiadomość informującą o ogłoszeniu upadłości i rozpoczęciu procesu likwidacji majątku spółki, który został złożony w poniedziałek 5 sierpnia. Co istotne dla byłych klientów giełdy, którzy wciąż nie otrzymali swoich środków, w spisie wierzycieli znaleźli się wszyscy użytkownicy Coinroom, którym giełda jest winna jakiekolwiek środki. Nie oznacza to oczywiście gwarancji odzyskania wszystkich środków, jest jednak ważnym krokiem na tej drodze. 

Treść wiadomości od administracji Coinroom:

 

„Szanowni Klienci!

Po otrzymaniu dokumentacji od księgowego, przeanalizowaniu bazy danych, udało nam się przygotować i skompletować oraz złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją likwidacyjną majątku spółki. Na obecnym etapie nie otrzymaliśmy jeszcze sygnatury z XIII Wydziału Sądu Rejonowego w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 100A. Wniosek został złożony 05.08.19r. Będziemy informować na stronie o otrzymanej sygnaturze sprawy oraz innych ewentualnych informacjach istotnych dla wierzycieli. Wszyscy wierzyciele zostali uwzględnieni w tzw. spisie wierzycieli.”

 

Coinroom 25 stycznia został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych KNF, zaś Prokuratura Prokuratura okręgowa w Warszawie otrzymała  zawiadomienie kierowane o popełnieniu przestępstwa określonego w artykule 150 ust. 1, który brzmi:

Kto, nie będąc uprawnionym, prowadzi działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego, podlega grzywnie do 5.000.000 zł albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie.

Czytaj także: Upadek giełdy Bitmarket - dwa lata na skraju ukrywanego bankructwa. Ponad sto milionów złotych strat?

Niespodziewany upadek giełdy kryptowalut Bitmarket wstrząsnął opinią publiczną. Jak się okazało, jedna z najstarszych polskich (choć od dawna zarejestrowanych poza krajem) giełd znajdowała się od dłuższego czasu na skraju bankructwa, skutecznie ukrywając swoją kondycję przed inwestorami i przede wsz.. Czytaj
Upadek giełdy Bitmarket - dwa lata na skraju ukrywanego bankructwa. Ponad sto milionów złotych strat?

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk