• Odbierz prezent
Giełda Coinbase zapłaci do 50 dolarów w XLM za ukończeniu kursu o platformie Stellar

Największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, jaką jest Coinbase, poinformowała we wtorek 26 marca o rozpoczęciu kampanii edukacyjnej tworzonej we współpracy z projektem Stellar (XLM). W zamian za ukończenie krótkiego kursu video dla początkujących, użytkownicy mogą otrzymać do 50 dolarów w kryptowalucie XLM. Łącznie giełda rozda 1 mld XLM, wartych ponad 105 mln dolarów.

 

 

Kurs w formie pięciu materiałów video, które łącznie trwają 13 minut, dostępny jest na witrynie giełdy. Za obejrzenie każdego z nich i udzielenie poprawnych odpowiedzi dotyczących ich treści użytkownicy mogą otrzymać po 2 dolary w XLM, co łącznie - jak nietrudno obliczyć - daje 10 dolarów. Pozostałe 40 dolarów można otrzymać po poleceniu czterech osób, z których każda również ukończy krótki kurs. Stąd też inicjatywę Coinbase i Stellar należy rozpatrywać bardziej jako akcję promocyjna giełdy niż rzeczywistą kampanię edukacyjną.

Materiały video są ogólnodostępne i każdy może je obejrzeć, jednak sama akcja dostępna jest wyłącznie dla zweryfikowanych klientów giełdy Coinbase, będących rezydentami USA (informacja nie jest potwierdzona).

Stellar Lumens został dodany do oferty handlowej Coinbase 18 marca. Sam projekt znany jest z podobnych akcji dystrybuowania darmowych jednostek kryptowaluty w kooperacji z różnymi podmiotami, zaś kampania z Coinbase nie jest najszerzej zakrojoną. W listopadzie zeszłego roku portfel webowy Blockchain ogłosił airdrop XLM dla swoich użytkowników o łącznej wartości 125 mln dolarów - każdy z partycypantów otrzymał XLM o wartości 25 dolarów.

Czytaj także: Coinbase i największy kryzys wizerunkowy w historii rynku kryptowalut

Coinbase, znajdująca się wśród czołowych giełd kryptowalut, dotychczas uznawana za jeden z najbardziej wiarygodnych ośrodków obrotu walutami wirtualnymi, przechodzi prawdopodobnie najbardziej dotkliwy kryzys wizerunkowy w historii rynku kryptowalut. Co sprawiło, że największa amerykańska giełda w c.. Czytaj
Coinbase i największy kryzys wizerunkowy w historii rynku kryptowalut

 

Notowania: STELLAR

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XLMUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk