• Odbierz prezent
Giełda Coinbase wprowadza pierwszy token Ethereum na swoją platformę

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase, zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, dodała do swojej oferty handlowej pierwszy token ERC20 (Ethereum), jakim jest 0x (ZRX). Notowania tokenu ZRX zauważalnie wzrosły po opublikowaniu informacji przez Coinbase.

 

ZRX pojawił się na platformie Coinbase Pro (wcześniej występującą pod nazwą GDAX) w czwartek 11 października w formie trzech instrumentów w parach z bitcoinem (ZRX/BTC), dolarem (ZRX/USD) oraz euro (ZRX/EUR). Obecnie jednak trading na instrumentach z ZRX jest niedostępny, ze względu na zbyt małą płynność. Implementacja pierwszego tokenu ERC20 na Coinbase została podzielona na cztery fazy - pierwsza z nich, trwająca obecnie, pozwala użytkownikom Coinbase Pro na przesłanie ZRX na giełdę. W momencie, w którym użytkownicy prześlą ilość ZRX, zapewniającą odpowiednią płynność, kolejne funkcjonalności tradingowe będą systematycznie odblokowywane, włączając w to wszystkie rodzaje zleceń.

 

Wdrożenie ZRX na platformie Coinbase jest realizacją lipcowych zapowiedzi, w ramach których oferta giełdy ma konsekwentnie powiększać się o nowe tokeny i kryptowaluty, wśród których, oprócz ZRX, wymieniono Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM) i Zcash (ZEC).

We wrześniu giełda Coinbase poinformowało o zmianie swojej, dotychczas wyjątkowo konserwatywnej, strategii dodawania nowych instrumentów handlowych do oferty. W przyszłości Coinbase chce oferować dostęp do różnorodnych tokenów, które spełniają kryteria jakościowe giełdy.

Warto dodać, że Coinbase jest także właścicielem mało popularnej giełdy tokenów Ethereum o nazwie Paradex.

Czytaj także: Coinbase otwiera drzwi dla setek nowych tokenów

W ostatnim czasie giełda kryptowalut Coinbase poinformowała o swych nowych planach. Ma zamiar zwiększyć liczbę oferowanych aktywów. Co wiadomo o nowej strategii Coinbase?   25 września giełda kryptowalut Coinbase poinformowała na swym blogu o swej nowej strategii, która pozwoli na to, że nowe akt.. Czytaj
Coinbase otwiera drzwi dla setek nowych tokenów

 

Obecnie Coinbase ma w swojej ofercie pięć kryptowalut: bitcoina (BTC), Bitcoin Cash (BCH), ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) oraz Litecoina (LTC).

 

Tradycyjnie, na informację o pojawieniu się nowego instrumentu na najpopularniejszej giełdzie w USA, jego notowania wzrastają. Kurs ZRX wzrósł o ponad 16% z 0,68 do obecnych 0,77 dolara.

Kapitalizacja ZRX wynosi ponad 416 mln USD, co daje projektowi 25. miejsce w rankingu CoinMarketCap.

 

FXMAG kryptowaluty giełda coinbase wprowadza pierwszy token ethereum na swoją platformę coinbase zrx erc20 ethereum 1

Notowania ZRX/BTC H1, Binance

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk