• Odbierz prezent
Giełda Bittrex rusza z Initial Exchange Offering (IEO). O co w tym chodzi?

W piątek 15 marca ruszy pierwsza emisja cyfrowych tokenów na zarejestrowanej na Malcie platformie giełdy kryptowalut Bittrex International. Zbiórka funduszy organizowana na giełdzie otrzymała własną nazwę - Initial Exchange Offering (IEO). Wraz z pierwszą emisją tokenów giełda Bittrex oficjalnie uruchomi swoją platformę przeznaczona do tego celu, będącą bezpośrednim rywalem platformy Launchpad, stworzonej przez giełdę Binance.

 

Amerykańska giełda kryptowalut Bittrex uruchamia swoją platformę do emisji cyfrowych tokenów o nazwie Bittrex International, zarejestrowaną na Malcie, ze względu na korzystne regulacje finansowe. Pierwszym projektem, który rozpocznie emisję tokenów na platformie Bittrex International w ramach tzw. IEO będzie Raid, działający w branży gamingowej. Tokeny XRD będzie można nabyć od piątku 15 marca za bitcoiny (BTC), po uprzednim zweryfikowaniu swojej tożsamości na platformie. Zbiórka funduszy będzie trwała do momentu sprzedania wszystkich dostępnych 17 mld tokenów projektu Raid (XRD), co powinno przynieść kapitalizację na poziomie ok. 6 mln dolarów.

 

Initial Exchange Offering to nazwa własna stworzona przez Bittrex, wskazująca na potrzebę stworzenia środowiska zapewniającego bezpieczeństwo inwestorom biorącym udział w emisjach cyfrowych tokenów. Zbiórka funduszy tego typu jest pomostem pomiędzy ICO i STO - wciąż polega na emisji tokenów użytkowych, jest jednak regulowana przez platformę giełdową, zaś udział w niej mogą wziąć jedynie zweryfikowani inwestorzy. Sam projekt jest również weryfikowany przez platformę, co minimalizuje ryzyko oszustw.

Podobną platformę do emisji cyfrowych tokenów już w styczniu uruchomiła największa giełda kryptowalut Binance. Pierwsza emisja na platformie Binance Launchpad miała miejsce 28 stycznia i należała do projektu BitTorrent (BTT), który w niecały kwadrans (nie bez problemów technicznych) zebrał ponad 7,2 mln dolarów.

Czytaj także: BitTorrent (BTT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

BitTorrent (BTT) to cyfrowy token użytkowy dla sieci wymiany plików p2p BitTorrent, oparty na technologii blockchain wielofunkcyjnej platformy TRON (TRX). Token BTT jest realizacją planów tzw. Projektu Atlas, którego założeniem jest całkowita integracja sieci BitTorrent z blockchainem projektu TRON,.. Czytaj
BitTorrent (BTT) - co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk