• Odbierz prezent
Giełda BitMarket24 kończy działalność po wpisie na listę KNF

Giełda kryptowalut BitMarket24 poinformowała we wtorek 5 lutego o zakończeniu swojej działalności, która nastąpi we wtorek 19 lutego. Klienci giełdy do tego czasu zobowiązani do wypłacenia wszystkich środków.

 

Giełda BitMarket24 zarządzana przez brytyjską spółkę BM24 Ltd poinformowała o zakończeniu działalności z powodu konsekwencji związanych z wpisaniem na listę ostrzeżeń publicznych KNF, które miało miejsce 21 stycznia. Po wpisaniu na listę KNF z powodu naruszenia ustawy o usługach płatniczych, banki obsługujące rachunki firmowe giełdy rozwiązały umowy z BitMarket24, co uniemożliwiło platformie obsługę płatności w walutach fiducjarnych.

 

Czytaj także: Giełda BitMarket24 na liście ostrzeżeń KNF!

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w poniedziałek 21 stycznia wpisała na listę ostrzeżeń publicznych polska giełdę kryptowalut BitMarket24 z siedzibą w Londynie. KNF zawiadomił Prokuraturę o prowadzeniu przez giełdę nieuprawnionej działalności w zakresie usług płatniczych.   Na listę ostrzeżeń pu.. Czytaj
Giełda BitMarket24 na liście ostrzeżeń KNF!

 

Istniejąca od 2014 r. giełda BitMarket24 (nie mylić z BitMarket) zarejestrowana była w Krakowie, jednak w kwietniu 2018 r., po wpisach na listę ostrzeżeń publicznych KNF giełd BitBay oraz Abucoins, przeniosła swoja działalność do Wielkiej Brytanii, gdzie operatorem platformy została spółka BM24 Ltd. Nie uchroniło to jednak giełdy BitMarket24 przed wpisem na listę ostrzeżeń, który nastąpił w styczniu tego roku.

 

Giełda oferowała wymianę krypto-fiat, w parach polskiego złotego z bitcoinem (BTC), Litecoinem (LTC), Bitcoin Cash, oraz Bitcoin Gold (BTG).

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk