• Odbierz prezent
Giełda Binance uruchamia platformę 2.0 oraz handel z dźwignią

W czwartek 11 lipca największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, jaką jest Binance uruchomiła publiczną wersję 2.0 swojej platformy handlowej, która pozwala na zawieranie transakcji z dźwignią finansową, w tym zarówno długich, jak i krótkich.

 

Platforma Binance 2.0 funkcjonuje dokładnie pod tym samym adresem, co dotychczas (binance.com), wprowadzając kosmetyczne zmiany w interfejsie użytkownika, a także nową, długo oczekiwaną funkcję, jaką jest handel z dźwignią (ang. margin trading). Pozwala ona na otwieranie pozycji z maksymalnym lewarem na poziomie 3:1, zarówno długich, jak i krótkich (sprzedaż) na dziewięciu instrumentach, takich jak: BNB / BTC, TRX / BTC, XRP / BTC, ETH / BTC, BNB / USDT, BTC / USDT, ETH / USDT, TRX / USDT, XRP / USDT.

Opcję Binance Margin można aktywować bezpośrednio z panelu ustawień po zalogowaniu się na giełdę, wymaga ona jednak przeprowadzenia weryfikacji tożsamości (KYC) i nie jest dostępna dla rezydentów wszystkich krajów (w tym np. dla obywateli Stanów Zjednoczonych). Aby korzystać z dźwigni, należy najpierw zasilić konto Margin Wallet, które jest niezależne od środków trzymanych na giełdzie. Dokonać tego można bezpośrednio z poziomu platformy, za co nie jest naliczana jakakolwiek prowizja. Depozyt zabezpieczający Margin Wallet przyjmowany jest w BNB, BTC, XRP, TRX, ETH. Podobnie jak na samej platformie handlowej Binance, prowizje transakcyjne można pokrywać w BNB.

 

Warto pamiętać, że handel z dźwignią pozwala na otwieranie pozycji o wartości wyższej niż posiadany depozyt, co generuje znaczne ryzyko. Dźwignia 3:1 ma się jednak nijak do planowanej jeszcze w tym roku przez Binance platformy dla kontraktów futures na BTC, gdzie maksymalny lewar będzie wynosił 20:1.

Czytaj także: Giełda Binance wprowadzi kontrakty futures na bitcoina (BTC) z wysokim lewarem

Binance, najwieksza giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, planuje rozszerzenie swojej oferty o kontrakty terminowe futures na bitcoina (BTC) z maksymalną dźwignią finansową na poziomie 20:1. Tym samym Binance stanie się poważnym konkurentem dla wiodącej na rynku platformy BitMEX.   .. Czytaj
Giełda Binance wprowadzi kontrakty futures na bitcoina (BTC) z wysokim lewarem

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk