• Odbierz prezent
Giełda Binance pozbywa się czterech kryptowalut, wywołując potężne spadki

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem wolumenu handlowego, ogłosiła we wtorek 10 października usunięcie ze swojej platformy cztery kryptowaluty - Bytecoin (BCN), ChatCoin (CHAT), Iconomi (ICN) oraz Triggers (TRIG). Informacja opublikowana przez giełdę wywołała znaczne spadki na usuwanych z Binance kryptowalutach.

 

Administracja giełdy Binance w swoim oświadczeniu poinformowała, że usunięcie czterech kryptowalut jest podyktowane troską o bezpieczeństwo użytkowników platformy, jednocześnie zapewniając, że w przyszłości kolejne instrumenty, które nie będą spełniać kryteriów jakości będą systematycznie usuwane.

Handel czterema kryptowalutami (Bytecoin, ChatCoin, Iconomi, Triggers) zostanie zawieszony w piątek 12 października, zaś ich posiadacze będą mogli dokonać wypłaty środków z giełdy najpóźniej do 12 listopada.

 

Wśród czynników, które naruszają kryteria jakości notowanych na Binance instrumentów znajdują się:

  • zaangażowanie twórców projektu w handel
  • niewielka aktywność lub niska jakość prac nad rozwojem kodu źródłowego
  • problemy ze stabilnością sieci lub smart kontraktu (w przypadku tokenów)
  • brak komunikacji zespołu z inwestorami za pomocą oficjalnych kanałów
  • brak odpowiedzi na regularne kontrole jakości ze strony pracowników Binance
  • udowodnione nieetyczne lub nieuczciwe praktyki
  • brak wnoszenia nowej wartości dla społeczności walut cyfrowych

Czytaj także: Einsteinum (EMC2) - nadszedł definitywny koniec dla tej kryptowaluty?

Ambitny projekt kryptowaluty Einsteinum (EMC2), o którym jeszcze kilka miesięcy temu mówiono z nadzieją na przyszłe potężne wzrosty i ogromny sukces, najprawdopodobniej nie spełni pokładanych w nim oczekiwań. Kryptowaluta straciła od swoich grudniowych szczytów notowań ponad 98%, dodatkowo otrzymuj.. Czytaj
Einsteinum (EMC2) - nadszedł definitywny koniec dla tej kryptowaluty?

 

Dla każdej z usuwanych kryptowalut Binance był głównym dostawcą płynności, co oznacza że mogą one w przyszłości borykać się z poważnymi problemami z wolumenem i zainteresowaniem inwestorów, czego skutkiem może być zmniejszenie szans na przyszłe wzrosty.

 

Najbardziej znaną i najwyżej kapitalizowaną kryptowalutą usuwana przez Binance jest Bytecoin (BCN), jeden z pierwszych private coinów, na bazie którego powstało Monero (XMR). Kapitalizacja projektu spadła o niemal 100 mln dolarów, z 410 mln do 314 mln USD po ogłoszeniu zakończenia notowań na Binance, które dostarczało ok. połowę dziennego wolumenu. Obecnie BCN jest notowany po 0,0017 USD i znajduje się na 31 miejscu w rankingu CoinMarketCap.

 

ChatCoin zanotował ponad 25% spadek, Triggers zaś (notowany wyłącznie na Binance) stracił ponad połowę wartości. Najmniej ucierpiał projekt Iconomi, który stracił ok. 10%.

Czytaj także: CEO Binance ma ambitny cel - 1 mld dolarów zysku w 2018 r.

Changpeng Zhao, prezes największej na świecie giełdy kryptowalut Binance, w piątkowym wywiadzie udzielonym dla Bloomberg przewiduje, że zyski z działalności jego giełdy mogą wynieść nawet do 1 miliarda dolarów za 2018 r. A to wszystko mimo problemów technicznych samej platformy i słabej koniunktury.. Czytaj
CEO Binance ma ambitny cel - 1 mld dolarów zysku w 2018 r.

Magazyn: Manipulacje na giełdzie

Manipulacje na giełdzie
W tym wydaniu m.in. szczery wywiad o spekulacji z osobą, która nielegalnie zarządzała kapitałem. Poruszamy tematy kryzysów finansowych oraz manipulacji na rynkach. Zamów już teraz wydanie 15 magazyn FXMAG. 
Czytaj
 

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk