• Odbierz prezent
GG World Lottery - rozmawiamy z założycielem GG International

Rozmawiamy z Wojciechem Łysakiem, założycielem GG International. Wojciech jest ekspertem w relacjach międzynarodowych, z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży gamingowej. Jest doskonale znaną postacią w branży, częstym uczestnikiem targów i konferencji. Wojciech to specjalista w relacjach B2B i networkingu, z bogatym doświadczeniem, zdobytym w licznych startupach.

Wojciech Łysak

Czym tak naprawdę jest GG World Lottery?

GG World Lottery jest naszym największym dotychczasowym i najbardziej ambitnym projektem. Działamy w branży loterii od wielu lat i znane są nam problemy, które jej dotykają. Postanowiliśmy stworzyć pierwsze na świecie, licencjonowane rządowo, narodowe loterie online z wykorzystaniem technologii blockchain oraz naszego Generatora Liczb Prawdziwie Losowych (ang. True Random Number Generator), działającego w oparciu o zasady fizyki kwantowej. Dzięki opracowaniu takiego rozwiązania w połączeniu z blockchain, będą to pierwsze na świecie loterie o pełnej transparentności procesu losowania, co ostatecznie rozwiązuje problem wiarygodności. GG World Lottery będzie natomiast połączeniem wszystkich narodowych loterii, które uruchomimy, można ją porównać choćby do wprowadzonego niedawno na nasz rynek Eurojackpot.

Co odróżnia GG World Lottery od znanych w Polsce loterii takich chociażby jak Lotto?

Zarówno GG World Lottery, jak i wszystkie uruchamiane przez nas loterie wykorzystują zalety technologii mobilnych. Losy naszych loterii będą dostępne do kupienia na stronach krajowych loterii, stworzyliśmy również aplikacje na najpopularniejsze systemy – Android i iOS. Taki model dystrybucji ma przede wszystkim dwie ogromne zalety. Pierwszą z nich jest wygoda dla uczestników – losy można nabyć w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca, przy pomocy zaledwie kilku kliknięć z telefonu. Ma to i drugą stronę, będącą zarazem drugą z zalet – tym razem dla nas, jako operatora. Dystrybucja odbywająca się w pełni online, pozwala bardzo mocno ograniczyć jej koszty, nie ograniczając jednocześnie liczby potencjalnych graczy. Dzięki zaoszczędzonym środkom, większa część przychodu może trafić do puli głównej wygranej, pozwoli nam także na wspieranie akcji charytatywnych w krajach, gdzie będziemy uruchamiać loterie oraz na skoncentrowane działania marketingowe. Podsumowując: z jednej strony mamy w naszym wypadku do czynienia z klasycznym lotto w oparciu o system 6 z 36, jednak w zupełnie innym wydaniu technologicznym i dystrybucyjnym. 

Dlaczego postanowiliście fundusze na rozwinięcie działalności zebrać poprzez ICO?

Uznaliśmy, że taki model finansowania doskonale współgra z naszymi rozwiązaniami technologicznymi i wykorzystaniem blockchain, jak również pozwoli nam na stworzenie okazji inwestycyjnej dla przeciętnego użytkownika internetu. Tym, co zasadniczo odróżnia nasz token od niezliczonych altcoinów, których powstają tysiące, jest jego przeznaczenie. Nie został zaprojektowany jako token o charakterze spekulacyjnym, lecz jako forma cyfrowej inwestycji, która stanie się dla jego posiadacza źródłem pasywnego dochodu, ze względu na wypłacaną kwartalnie dywidendę. Oczywiście będzie istniała możliwość jego odsprzedaży - po zakończeniu akcji finansowania projektu będzie on dostępny na kilku giełdach kryptowalut. Uważamy jednak, że ze względu na zasadniczo krótki okres wymagany do osiągnięcia pełnego zwrotu z zainwestowanego kapitału, będzie on traktowany przez posiadaczy jako źródło regularnego, dodatkowego dochodu, nie wymagające podejmowania jakichkolwiek działań.

Skupmy się na technologii blockchain? Czy w przypadku GG World Lottery blockchain zastąpi weryfikację oraz komisję sprawdzającą prawidłowość losowań?

Blockchain zapewnia pełną transparentność i wyklucza jakąkolwiek możliwość manipulacji danymi. Z tego właśnie względu zdecydowaliśmy się wykorzystać tę technologię – w połączeniu z opracowanym przez nas Generatorem Liczb Prawdziwie Losowych (TRNG) pozwoli to ostatecznie rozwiązać problem wiarygodności procesu losowania.

Dlaczego Afryka? 

Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie działań w Afryce ze względu na fakt, że jest to jeden z najbardziej perspektywicznych dla nas rynków. Warto zauważyć, że zgodnie z analizami, pomimo panującej aktualnie na świecie stagnacji, kraje Afrykańskie mają odnotować znaczny wzrost PKB w najbliższych latach. Nasze rozwiązanie bazuje na technologiach mobilnych, co również jest bardzo istotnym dla nas czynnikiem. W 15 najbardziej rozwiniętych krajach Afryki, ponad 90 procent populacji posiada dostęp do telefonu komórkowego, a kontynent ten jest najszybciej rosnącym rynkiem usług mobilnych na świecie. Ponadto nasz CEO, Mark Hutchinson posiada bogate doświadczenie w organizowaniu loterii w tamtym regionie i zna specyfikę tamtejszych rynków. Z tych powodów Afryka jest dla nas punktem wyjścia. Kolejnymi regionami, gdzie planujemy dalszą ekspansję są Ameryka Południowa oraz Azja.

FXMAG kryptowaluty gg world lottery - rozmawiamy z założycielem gg international gg world lottery 1

"Otrzymuj dożywotni udział w przychodach, oparty o każdą główną wygraną GG World Lottery" To główne hasło promujące zbieranie przez was funduszy. Na czym tak naprawdę inwestorzy w przypadku zakupu tokenu mogą zarobić?

Dywidendy wypłacane będą kwartalnie w oparciu o kwotę każdego wygranego jackpota. Jeżeli ktoś wygra, dla przykładu, 10 milionów dolarów, udział inwestora w dywidendach to 1% i wysokość dywidendy również 1%, na konto inwestora trafia 1000$. Im więcej posiadasz tokenów GGC, tym większy udział w dywidendzie będzie Ci przysługiwał.

Środki z ICO mają pomóc wam rozwinąć działalność na inne kraje czy mają pomóc w rozbudowie produktu?

Środki z ICO będą przeznaczone na przyspieszenie rozwoju naszego projektu. Mają one pokryć koszty związane z marketingiem, obsługą prawną oraz zabezpieczeniem pierwszych wygranych. Im większą kwotę uda nam się uzyskać, tym szybciej będziemy mogli uruchomić kolejne loterie, co przełoży się ponadto na wysokość wypłacanej dywidendy dla posiadaczy tokenów.

Na czym polega certyfikacja Gaming Laboratories International?

Certyfikacja Gaming Laboratories International składa się z trzech etapów: weryfikacji kodu źródłowego maszyny losującej, analizie danych losowych generowanych przez maszynę losującą i zebranie sygnatur środowiska produkcyjnego, aby mieć pewność, że programy, które są przez nich testowane to są te, które faktycznie są używane w codziennym działaniu loterii. Certyfikaty GLI są niezbędne, aby działać na niektórych mocno regulowanych rynkach. GLI ponadto sprawdza losowość danych oraz metodę skalowania (dystrybucję liczb losowych), dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasza maszyna losująca nie faworyzuje żadnych liczb. Raport GLI będzie dostępny do końca stycznia, gdyż obecnie skończyliśmy dwa z trzech etapów i jesteśmy na ostatniej prostej do uzyskania certyfikatu.

Publiczna sprzedaż tokenów rozpoczęła się 30 listopada 2018 i potrwa do 28 lutego 2019. Więcej informacji można znaleźć na stronie ICO GG World Lottery.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk