• Odbierz prezent
Getin Holding z wynikami finansowymi za II kwartał 2020 r.

30 września Getin Holding opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale zysk netto uległ obniżeniu ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

 

30 września po zakończeniu sesji na GPW Getin Holding opublikował wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. W II kwartale wynik odsetkowy wyniósł 187,8 mln zł wobec 236,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi spadek o 20,6% rok do roku. Wynik z tytułu opłat i prowizji uległ obniżeniu o 42% rdr i wyniósł 19,2 mln zł wobec 33,1 mln zł rok wcześniej. Getin Holding zakończył II kwartał zyskiem netto w wysokości 6,1 mln zł wobec zysku wynoszącego 35,4 mln zł przed rokiem.

W całym I półroczu 2020 r. wynik odsetkowy wyniósł 404,4 mln zł wobec 417,3 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 53,4 mln zł wobec 73 mln zł rok wcześniej. W całym I półroczu Getin Holding odnotował 194,5 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 11,7 mln zł zysku w analogicznym okresie 2019 r. Głównym czynnikiem wpływającym na ujemny wynik było rozliczenie w I kwartale transakcji sprzedaży 100% udziałów spółki leasingowej Carcade w Rosji.

W raporcie poinformowano, że w związku z pandemią koronawirusa, w I półroczu podmioty wchodzące w skład grupy rozpoznały dodatkowe odpisy z tytułu utraty wartości portfeli kredytowych. Dodano, że negatywny wpływ na rentowność grupy mają też obniżki stóp procentowych na rynkach.

Czytaj także: Getin Holding z wynikami finansowymi za I kwartał 2020 r. Sprzedaż zagranicznej spółki wpłynęła na wynik netto

26 maja Getin Holding opublikował wyniki finansowe za 2020 r. Przychody okazały się wyższe niż przed rokiem. Grupa zakończyła jednak I kwartał stratą netto spowodowaną rozliczeniem sprzedaży zagranicznych aktywów.   26 maja przed sesją na GPW Getin Holding opublikował raport finansowy za I kwartał.. Czytaj
Getin Holding z wynikami finansowymi za I kwartał 2020 r. Sprzedaż zagranicznej spółki wpłynęła na wynik netto

Notowania: Getin Holding SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:GTN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk