• Odbierz prezent
Getin Holding z trzykrotnie wyższym zyskiem w III kwartale 2019 r.

20 listopada Getin Holding przedstawił wyniki finansowe za III kwartał 2019 r. Były one znacznie lepsze niż przed rokiem. W trzecim kwartale zysk netto okazał się trzykrotnie wyższy niż w ubiegłym roku. Na przestrzeni trzech kwartałów 2019 r. wyniki Getin Holding także uległy znacznej poprawie.

 

20 listopada po zakończeniu sesji na GPW spółka Getin Holding opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2019 r.

W trzecim kwartale wynik odsetkowy wyniósł 251,9 mln zł wobec 244,6 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 3% rok do roku. Wynik z tytułu opłat i prowizji wyniósł 67,6 mln zł wobec 17,9 mln zł rok wcześniej. Był on wyższy o 278% niż przed rokiem. W trzecim kwartale spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 47,3 mln zł wobec 15,2 mln zł rok wcześniej, co stanowi wzrost o 211,2% rok do roku.

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2019 r. wynik z tytułu odsetek wyniósł 697,6 mln zł wobec 698,6 mln zł przed rokiem. W tym okresie wynik z tytułu prowizji i opłat wyniósł 189,5 mln zł wobec straty w wysokości 96,5 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. W okresie trzech kwartałów 2019 r. zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł 61,1 mln zł wobec straty netto na poziomie 144,5 mln zł uzyskanej rok wcześniej.

Poinformowano, że osiągnięty wynik jest efektem dobrych wyników zagranicznych spółek należących do grupy Getin Holdingu oraz działań restrukturyzacyjnych realizowanych przez Idea Bank.

Czytaj także: Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

Spółka Getin Holding opublikowała w poniedziałek 23 września wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, głównie ze względu na potężną stratę poniesioną w drugim kwartale zeszłego roku. W tym roku Getin Holding uzyskał ponad 36 mln zysku netto. Wyniki fina.. Czytaj
Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

Notowania: Getin Holding SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:GTN/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk