• Odbierz prezent
Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

Spółka Getin Holding opublikowała w poniedziałek 23 września wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, głównie ze względu na potężną stratę poniesioną w drugim kwartale zeszłego roku. W tym roku Getin Holding uzyskał ponad 36 mln zysku netto. Wyniki finansowe zostały opublikowane tuż przed zakończeniem poniedziałkowej sesji, dlatego na reakcję kursu trzeba będzie poczekać do wtorkowego otwarcia rynku.

 

Getin Holding osiągnął w drugim kwartale 2019 r. 36,2 mln złotych skonsolidowanego zysku netto, w porównaniu do 184 mln złotych straty rok wcześniej.

Wyższy okazał się również wynik odsetkowy, który wzrósł z 230,1 mln złotych w drugim kwartale zeszłego roku do 251,8 mln złotych w raportowanym okresie (wzrost o niecałe 9,5%). Wynik z prowizji wyniósł 58,2 mln złotych, wobec 163,3 mln złotych na minusie rok wcześniej.

Obniżeniu uległy natomiast rezerwy kapitałowe Getin Holdingu - na koniec drugiego kwartału wyniosły one 107,6 mln złotych, w porównaniu do 112,9 mln złotych rok wcześniej (spadek o niecałe 5%).

Aktualne zobowiązania finansowe Getin Holdingu wynoszą ponad 240 mln złotych, co jest spadkiem o niecałe 60 mln PLN.

 

Na poniedziałkowej sesji akcje Getin Holding zanotowały niewielki spadek (-1,4%), osiągając cenę 1,4100 PLN. Na otwarciu wtorkowej sesji można oczekiwać znacznie wyższej zmienności na tym walorze, a także luki wzrostowej.

 

Getin Holding należy do tzw. „Imperium Leszka Czarneckiego”, obok Idea Banku i Getin Noble Banku. Grupa kapitałowa skupia spółki z sektora bankowego, leasingowego i usług pośrednictwa finansowego funkcjonujących m.in. na terenie Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy. Getin Holding jest notowany na warszawskim parkiecie od maja 2001 r., osiągając szczytowy kurs w kwietniu 2007 r. (71,4000 PLN za akcję). 

 

Czytaj także: Ciemne chmury nad bankami. PKO BP i Pekao na dużym minusie. Millennium z niewielkim spadkiem. Idea Bank i Getin na czerwono. JSW najniżej od trzech lat. PGNiG znów poniżej 5 zł. Tauron też z mocnym spadkiem. Zieloną wisienką mBank

Poniedziałkowa sesja na GPW przyniosła dalsze spadki. Na zamknięciu wartość indeksu WIG20 wyniosła 2147,32 pkt, co stanowi spadek o 1,12%. Indeks szerokiego rynku WIG spadł natomiast o 1,06%.   JSW najniżej od trzech lat Wśród największych spółek liderem spadków okazała się Jastrzębska Spółka Węg.. Czytaj
Ciemne chmury nad bankami. PKO BP i Pekao na dużym minusie. Millennium z niewielkim spadkiem. Idea Bank i Getin na czerwono. JSW najniżej od trzech lat. PGNiG znów poniżej 5 zł. Tauron też z mocnym spadkiem. Zieloną wisienką mBank

Notowania: Getin Holding SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:GTN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk