• Odbierz prezent
Getin Holding, Getin Noble i Idea Bank - spółki Czarneckiego znów na fali wzrostowej

 

Spółki Leszka Czarneckiego kontynuują trwającą od ponad tygodnia falę wzrostową, utrzymując na piątkowej sesji ponad dziesięcioprocentową aprecjację. Getin Holding jest na dzisiejszej sesji najaktywniejszą spółką na GPW, notując ponad 40 milionową wartość obrotu.

 

Po wyjątkowo nieudanym dla spółek bankowych Leszka Czarneckiego 2018 r., nadeszły trwające już od kilku tygodni wzrosty, których przyczynę trudno jest jednoznacznie określić. Wśród hipotez pojawiają się potencjalne odreagowanie zeszłorocznych spadków, a także zagrywanie pod strategicznego inwestora w związku z planowanym połączeniem Idea Banku z Getin Noble. 

 

Getin Holding aktualnie notowany jest po 2,20 PLN, co jest wzrostem o ponad 23% w stosunku do kursu odniesienia (1,78 PLN), zaś jego piątkowa wartość obrotu do godz. 15 przekroczyła 44 mln złotych.

Getin Noble Bank również notuje dziś znaczne wzrosty - kurs spółki wynosi aktualnie 0,64 PLN za akcję, co jest wzrostem o ponad 14% w stosunku do kursu z zamknięcia wczorajszej sesji (0,56 PLN).

Liderem wzrostów wśród społek należących do Leszka Czarneckiego jest jednak Idea Bank, który zyskuje ponad 32% na dzisiejszej sesji. Aktualny kurs wynosi 8,00 PLN, co jest wzrostem o niemal dwa złote na akcji, w stosunku do kursu odniesienia (6,06 PLN). Wciąż jednak daleko do historycznych szczytów z maja 2015 r., kiedy spółka była notowana po niemal 29 PLN za akcję. Od końca 2017 r. Idea Bank niemal nieustannie tracił, co było pokłosiem m.in. wymiernego udziału w tzw. aferze GetBack - Idea Bank odpowiadał za sprzedaż ponad połowy wszystkich obligacji upadłej spółki windykacyjnej.

 

Czytaj także: Idea Bank i Getin Noble Bank – szykuje się przejęcie

W ostatnim czasie poinformowano o planach połączenia Idea Banku i Getin Noble Banku. Jak wyglądają szczegóły planowanej transakcji?   17 stycznia poinformowano, że Getin Noble Bank i Idea Bank uzgodniły plan połączenia obu banków. Idea Bank przejmie Getin Noble Bank poprzez przeniesienie całego m.. Czytaj
Idea Bank i Getin Noble Bank – szykuje się przejęcie

 

Getin Holding ze swoimi obrotami dominuje dziś na GPW, wyprzedzając PKO BP, zaś Idea Bank plasuje się na dziesiątej pozycji pod względem dzisiejszego wolumenu handlowego. Wśród dwudziestu najbardziej płynnych spółek znajduje się również Getin Noble (17. pozycja).

Notowania: Getin Holding SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:GTN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk