• Odbierz prezent
Getin Holding chce pozbyć się ukraińskich spółek. Euforia na bankach Leszka Czarneckiego

Getin Holding poinformował we wtorek 22 października o podpisaniu z funduszem private equity listu intencyjnego w sprawie sprzedaży ukraińskich spółek należących do holdingu. Informacja ta spotkała się z wyjątkowo optymistyczną reakcją akcjonariuszy spółek Leszka Czarneckiego - notowania zarówno Getin Holding, jak i Idea Banku zyskują na wtorkowej sesji znacznie powyżej 10%.

 

Jak w komunikacie poinformował Getin Holding, spółka podpisała list intencyjny z niewymienionym z nazwy funduszem private equity, który wyraził chęć nabycia do 100% akcji ukraińskiej spółki Idea Bank z siedzibą we Lwowie oraz spółki New Finance Service z siedzibą w Kijowie. W ramach ustaleń listu intencyjnego, fundusz rozpocznie trwający sześć tygodni proces analizy finansowej due diligence obydwu spółek. Jeżeli przebiegnie on pomyślnie, dojdzie do negocjacji mających na celu ustalenie warunków transakcji, w tym wielkości pakietów przejmowanych od Getin Holding akcji. Getin holding poinformował również, że w ramach listu intencyjnego zapewnił funduszowi wyłączność na negocjacje w sprawie przejęcia ukraińskich spółek do końca roku.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, jej finalizacja planowana jest na pierwszy kwartał 2020 r.

Warto pamiętać, że spółka podpisała wyłącznie list intencyjny, który w żaden sposób nie wiąże obu stron potencjalnej transakcji.

 

Akcjonariusze zareagowali wręcz euforycznie na informacje o znalezieniu potencjalnego nabywcy ciążących Getin Holdingowi ukraińskich spółek - notowania Getin Holding wystrzeliły o ponad 15%, osiągając kurs 1,4000 PLN, zaś Idea Banku wzrosły niewiele mniej, bo o ponad 14,2%, osiągając kurs 2,8900 PLN za akcję.

 

Getin Holding to grupa kapitałowa skupiająca spółki z sektora bankowego, leasingowego i usług pośrednictwa finansowego funkcjonujących m.in. na terenie Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy. Getin Holding jest notowany na warszawskim parkiecie od maja 2001 r., osiągając szczytowy kurs w kwietniu 2007 r. (71,4000 PLN za akcję). 

Czytaj także: Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

Spółka Getin Holding opublikowała w poniedziałek 23 września wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 r. Okazały się one znacznie lepsze niż rok temu, głównie ze względu na potężną stratę poniesioną w drugim kwartale zeszłego roku. W tym roku Getin Holding uzyskał ponad 36 mln zysku netto. Wyniki fina.. Czytaj
Getin Holding w końcu z zyskiem kwartalnym

 

Notowania: Getin Holding SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:GTN/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk