• Odbierz prezent
GetBack – spółka szykuje zwolnienia grupowe

7 maja spółka GetBack w restrukturyzacji poinformowała o planowanych zwolnieniach grupowych.

 

Spółka windykacyjna GetBack w 2018 r. zasłynęła z afery, w wyniku której akcjonariusze i obligatariusze spółki ponieśli dotkliwe straty. Od tej pory spółka znajduje się w stanie restrukturyzacji, a jej notowania na GPW są zawieszone.

W ostatnim czasie zarząd spółki zapowiedział zwolnienia grupowe pracowników. Spółka GetBack poinformowała w swym komunikacie, że 7 maja 2019 r., zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2018 r. poz. 1969), zarząd spółki podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Spółka GetBack zamierza rozwiązać umowy z maksymalnie 260 pracownikami. Nastąpi to od momentu zawarcia porozumienia z przedstawicielami pracowników w maju bieżącego roku, ale nie później niż od 27 maja 2019 r. do 31 października 2019 r.

Zarząd spółki w komunikacie dodał, że w tym samym dniu powiadomi przedstawicieli pracowników o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz przystąpi do konsultacji. Po zakończeniu konsultacji i wydaniu regulaminu zwolnień zarząd GetBacku powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk