• Odbierz prezent
GetBack po raz kolejny przekłada termin publikacji wyników - szacunkowa strata rośnie do 1,2 mld złotych

GetBack po raz kolejny przekłada datę publikacji wyników finansowych za 2017 rok. Pierwotnie miały one zostać opublikowane 30 kwietnia. Później termin publikacji był przekładany na 15 i 21 maja. Teraz spółka przesuwa termin na 29 maja.

 

„Powodem zmiany terminu upublicznienia raportu rocznego Emitenta i skonsolidowanego raportu rocznego grupy kapitałowej GetBack za 2017 rok jest to, iż trwają prace nad pozyskaniem dodatkowych informacji, w celu sporządzenia ostatecznego sprawozdania finansowego i w konsekwencji zakończenia jego badania. Przedłużające się prace są wynikiem aktualnej skomplikowanej sytuacji finansowej Emitenta i konieczności przeanalizowania przez Emitenta i firmę audytorską szeregu dodatkowych dokumentów.” – podano w raporcie.

 

Niepokojące w tej sprawie jest nie tylko przekładanie terminów publikacji sprawozdania finansowego, ale także kolejna informacja dotycząca szacunkowej straty netto. Przy poprzednim przełożeniu terminu publikacji sprawozdania podano, iż strata Grupy Kapitałowej GetBack może wynieść ok. 1,0 mld złotych. Teraz, po kolejnych korektach i odpisach aktualizujących wskazano, że strata może być większa i wynieść ok. 1,2 mld zł. W raporcie wskazano także, że podany wynik może jeszcze ulec zmianie.

 

Czytaj także: Pod latarnią najciemniej - KNF skupia się na kryptowalutach, a pod jej nosem wybucha afera z GetBack

Informacja o tym, że Komisja Nadzoru Finansowego zamierza uruchomić kolejną kampanię dotyczącą m.in. rynku kryptowalut nie spotkała się z pozytywnym odbiorem… na co chyba nikt w KNF nie liczył. Czas na ogłoszenie takiej kampanii jest o tyle niekorzystny, że tuż pod nosem Komisji rozgrywa się afera,.. Czytaj
Pod latarnią najciemniej - KNF skupia się na kryptowalutach, a pod jej nosem wybucha afera z GetBack

Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk