• Odbierz prezent
Gerda Broker, Rud i Batory - kolejne podmioty na liście ostrzeżeń KNF

W środę 10 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych oraz złożeniu zawiadomienia do Prokuratury ws podmiotów takich jak Gerda Broker oraz Kancelaria Finansowa Rud i Batory. Oprócz tego, na liście znalazła się osoba fizyczna, którą jest tajemniczy Paweł S.

 

Gerda Broker z siedzibą w Warszawie została wpisana na listę ostrzeżeń publicznych KNF z powodu naruszenia art. 69 ust. 2 pkt. 1 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Zawiadomienie do Prokuratury Regionalnej w Warszawie dotyczy naruszeń artykułu o działalności maklerskiej, polegających na świadczeniu usług wykonywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych oraz ich oferowania bez odpowiedniej licencji KNF.

Gerda Broker jest istniejącą od 2013 r. firmą świadczącą usługi doradcze i inwestycyjne. Jej działalność opiera się głównie na pośrednictwie w obrocie obligacjami korporacyjnymi.

Na liście znalazła się również Kancelaria Finansowa Rud i Batory, która otrzymała identyczne zarzuty, polegające na naruszeniu art. 69 ust. 2 pkt. 1 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Rud i Batory oferuje swoim klientom ubezpieczenia, trudno jednak znaleźć informacje na temat jej działalności inwestycyjnej i odnieść je do zarzutów KNF. Komisja zgłosiła sprawę do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

Na liście znalazła się również osoba fizyczna - Paweł S., który najprawdopodobniej dopuścił się pośrednictwa w obrocie instrumentami finansowymi bez odpowiednich uprawnień (art. 69 ust. 2 pkt. 1 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi). 

Czytaj także: Ursus i insider trading - KNF blokuje rachunki i zawiadamia Prokuraturę

Spółka Ursus po raz kolejny znalazła się w niemałych tarapatach. Tym razem nie chodzi jednak o problemy z płynnością finansową, postępowaniem restrukturyzacyjnym, czy licznymi wierzycielami. Ostatnimi aktywnościami akcjonariuszy spółki zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego, która we wtorek.. Czytaj
Ursus i insider trading - KNF blokuje rachunki i zawiadamia Prokuraturę

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk