• Odbierz prezent
geometria 1:1  jako czynnik, który wzmacnia układy harmoniczne
Z artykułu dowiesz się:

- Jak używać potwierdzenia w postaci geometrii 1:1

W swoim codziennym tradingu często wykorzystuję układy harmoniczne. Spośród wielu znanych struktur wybieram jednak te, które mają największe prawdopodobieństwo sukcesu. W artykule skupię się na układach harmonicznych potwierdzonych geometrią 1:1. Dlaczego właśnie na nich? Ponieważ rynki lubią harmonię. 

 

Na rynku pojawia się coraz więcej  automatów, które są zaprogramowane,  tak aby zajmować pozycje na  poziomie, gdzie wypada równość  odcinków. Oczywiście, same w sobie  układy harmoniczne stanowią  silne setupy na których można zbudować  swój trading plan. Jeżeli natomiast  ograniczysz swój handel  tylko do układów harmonicznych, a dodatkowym potwierdzeniem będzie  geometria 1:1, zauważysz, że  zaczniesz zajmować mniej pozycji.  Czy mniej znaczy lepiej? W tym  wypadku tak, ponieważ tak jak już  wspominałem, układy z dodatkowym  potwierdzeniem mają wyższą  skuteczność, co z kolei przekłada się  na lepszy wynik końcowy. Zobacz  na przykładzie dwóch poniższych układów harmonicznych, jak wyznaczyć  taką geometrię. 

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk