• Odbierz prezent
Gdzie ta recesja? Co dalej z KGHM i cenami miedzi? Ekspert ocenia
fot. Materiał partnera

Ostatnie dane z USA zaskoczyły uczestników rynku - zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym aż o 517 tys. (wobec prognoz na poziomie 185 tys.) oraz spadek bezrobocia do 3,4% sugerują, że amerykańska gospodarka ma się zdecydowanie lepiej niż zakładał to rynek. Jednak raporty finansowe opublikowane w ostatnim czasie przez spółki amerykańskiego sektora technologicznego przedstawiają zgoła odmienny obraz.

Wyniki Della, Apple’a czy Amazon okazały się być wyraźnie gorsze od prognozowanych, a zarządy tych spółek wyraźnie ostrzegły akcjonariuszy przed zbliżającym się okresem spowolnienia. Jednak doniesienia o zniesieniu przez chiński rząd restrykcji związanych z pandemią koronawirusa dają pewną nadzieję na kontynuowanie wzrostów - zwłaszcza, jeżeli chodzi o niektóre spółki notowane na warszawskim parkiecie. Wzrost chińskiego popytu na miedź wspiera perspektywy KGHM, natomiast ustawa wiatrakowa nad którą pracuje polski Sejm może pozytywnie wpłynąć na wycenę polskich spółek sektora OZE. Jak wypada polski gaming na tle zagranicy i co dalej z cenami miedzi?

Zapraszamy na webinar Bliżej Giełdy, w którym odpowiadamy na tytułowe pytanie - gdzie ta recesja?

 

W najnowszym webinarze:

  • Co dane gospodarcze z USA mówią o recesji?
  • Co wyprzedzający wskaźnik OECD CLI (dla G20) mówi o recesji?
  • Co dalej z KGHM i cenami miedzi?


Oglądaj online


X-Trade Brokers

XTB jest jednym z wiodących europejskich brokerów i największym polskim brokerem. Zapewnia inwestorom dostęp do ponad 1500 instrumentów, wliczając w to waluty, indeksy, akcje i towary. Obecnie posiada oddziały w 11 krajach. Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk