• Sklep
  • Odbierz prezent
Gdzie szukać shorta na Kiwi? Analizujemy kurs dolara nowozelandzkiego NZD/USD

Po ostatniej fali osłabienia dolara nowozelandzkiego względem USD, na wykresie zrobiło się teraz nieco korekcyjnej przestrzeni. Mniej więcej połowę z niej rynek już zagospodarował.

Kurs dolara nowozelandzkiego NZD/USD - wykres dzienny

1

Patrząc z szerszej perspektywy, uwagę zwracają okolice 0,67 (+/- 10 pips), gdzie znajdziemy typowy, horyzontalny opór wynikający z zasady zmiany biegunów (wcześniej wokół tego obszaru pojawiało się wiele punktów zwrotnych). Jeśli szukać wzmocnienia tego miejsca ze strony jakiejś innej techniki, to pod 0,6715 znajdziemy też 38,2% Fibo ostatniej fali spadkowej.

Korzystaj z interaktywnych wykresów Exerii

Gdyby zatem rynek podszedł pod 0,67 i w jego obrębie ponownie uaktywniła się podaż, tworząc jakąś pro-spadkową strukturę (np. świecową), którą można doprecyzować schodząc na niższy interwał, może to być niezły setup do dołączenia do sprzedających.

 

Notowania: NZDUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NZDUSD/

Tomasz Gessner

Analityk w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego w EFIX Dom Maklerski S.A., Monitoruje sytuację techniczną na rynkach finansowych (indeksy, towary, waluty, GPW) Z rynkiem związany od kilkunastu lat. W latach 2006-2010 pracował jako analityk w Domu Maklerskim IDM, a w latach 2010-2016 jako analityk w Domu Maklerskim BDM. Od 2006 współpracuje z portalem Stooq, gdzie komentuje bieżące wydarzenia na rynkach finansowych.  Absolwent Zarządzania i Marketingu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu (specjalność Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze). Ukończył także Studia Podyplomowe "Inwestycje Kapitałowe" w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Studia Podyplomowe "Analiza finansowa w procesie inwestowania" oraz "Mistrzowie Rynków Finansowych" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk