• Odbierz prezent
Gdzie optymalnie ustawić zlecenie zabezpieczające STOP LOSS?
fot. freepik.com

Zastanawiasz się jak wiele pieniędzy tracisz ustawiając zlecenie stop loss? Albo inaczej, ile można było zaoszczędzić rezygnując z nich? Myślisz sobie, że rynek doskonale wie, gdzie znajduje się punkt Twojej kapitulacji i celowo Cię wyrzuca, po czym realizuje Twój scenariusz? Jeśli walczysz z myślami by przestać się na rynku zabezpieczasz, to stąpasz po cienkiej linie nad ogromną przepaścią. Oczywiście na rynku nielewarowanym straty mogą nie być ekstremalnie drastyczne, jednak jeśli zamierzasz wprowadzić taką zmianę korzystając z dźwigni, to jesteś na prostej drodze do utraty całości kapitału. Zamiast rezygnować ze stop lossa, naucz się go rozsądnie ustawiać. Jak to zrobić? Porozmawiamy na ten temat w najbliższy czwarek, 28 października, o godzinie 20:00. Webinar będzie jak zwykle całkowicie bezpłatny, dzięki współpracy z brokerem Just2Trade.

Gdzie ustawić stop lossa?

Podczas najbliższego webinaru zajmiemy się bolączką większości traderów. Chodzi oczywiście o zlecenie obronne typu STOP LOSS. W większości przypadków jest ono niezbędne, choć wielu traderów z niego całkowicie rezygnuje. Jak to możliwe? Problem polega na umiejętnym wybraniu miejsca do jego ustawienia. Naszym zadaniem jest takie usytuowanie poziomu kapitulacji, aby wraz z nią dostać jasny komunikat, iż nasz tok myślenia był błędny. Jeśli ustawiamy nasze stop lossy w przypadkowych miejscach, wtedy są one notorycznie wybijamy, a my traktujemy je jako generator strat. W takiej sytuacji najłatwiej jest zrezygnować z tego zlecenia, jednak konsekwencje mogą być opłakane. Jeden trade na rynku lewarowanym może doprowadzić nas do bankructwa. Mając tego świadomość powinniśmy rozumieć, że stop lossy są niezbędne. Pytanie jedynie jak je ustawić, aby były naszą polisą ubezpieczeniową, a nie sposobem na drenowanie depozytu? Jeśli Cię to interesuje, zapraszam na bezpłatny webinar.

Zarezerwuj miejsce na webinarze

Chcesz tradować jak maszyna?

Całkowite wyzbycie się emocji nie jest możliwe w tradingu oraz inwestycjach. Niezależnie na jakim jesteśmy poziomie, zawsze będziemy czuli dreszczyk emocji ryzykując swoje pieniądze. Jednak kluczowe jest, aby nie miały one rozmiarów paraliżujących nasze poczynania rynkowe. O tym w jaki sposób znaleźć złoty środek opowiadają i przedstawiają konkretne ćwiczenia nasi eksperci: Jacek Kubrak, Marcin Wicz Wiking oraz profesor Krzysztof Borowski.

Sprawdź Kurs Psychologii


Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk