• Odbierz prezent
Gdynia, 6 lipca 2020 r

Akcja Dziś dla Jutra objęta Honorowymi Patronatami Prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu

Do Honorowych Patronów akcji Dziś dla Jutra - Prezydentów Gdyni i Sopotu, dołączyła Prezydent Gdańska. Wsparcie uzyskały już m.in. szpitale, hospicja, domy dziecka i szkoły. Wspólna praca miast, inicjatora akcji – Invest Komfort - oraz 22 firm, które przyłączyły się do przedsięwzięcia, zaowocowała działalnością pomocową o łącznej wartości 605 000 złotych.

W czwartek, 2 lipca pracownicy akcji Dziś dla Jutra przekazali 11 laptopów od firmy Refinitiv Gdańskim Domom Dziecka, jednostce miejskiej administrującej 6 placówkami. Z kolei 15 tabletów podarowanych przez firmy: Intuo oraz Doradztwo Techniczne Monika Ruchniewicz trafiło do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Z tabletów będzie korzystał zespół medyczny. Od teraz możliwe będzie szybkie uzupełnienie dokumentacji medycznej w czasie odwiedzin w domach podopiecznych.

W ostatnich dniach do akcji dołączył JBS Kisielewski Turos Kisielewski Sp.J. - oficjalny dystrybutor marki GOLDWELL w Polsce, przekazując aż 150 000 maseczek (75 000 do szpitala Copernicus w Gdańsku i 75 000 maseczek do Szpitali Pomorskich) za łączną kwotę około 307 tys. zł.

To 22 firma, która zasiliła szeregi akcji Dziś dla Jutra, zapoczątkowanej w kwietniu przez Invest Komfort. Wśród darczyńców są zarówno korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Zespół Dziś dla Jutra odnotowuje zapotrzebowania poszczególnych placówek oraz zrealizowane działania pomocowe na platformie www.dzisdlajutra.pl.Nadal jest wiele do zrobienia, dlatego organizator zaprasza przedsiębiorców do przyłączenia się do akcji. Przypomnijmy, że celem inicjatywy jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek społecznych i edukacyjnych w trakcie i po zakończeniu pandemii wirusa.

Dzięki Dziś dla Jutra zaopatrzenie w postaci niezbędnych środków ochrony osobistej otrzymało 11 domów pomocy społecznej i 9 hospicjów. Sprzęt elektroniczny w postaci laptopów i tabletów otrzymali natomiast podopieczni i uczniowie 12 trójmiejskich domów dziecka i trzech szkół w Sopocie i Gdyni.

Na stronie dzisdlajutra.pl można zasięgnąć informacji, które placówki potrzebują wsparcia oraz jak można dołączyć do grona darczyńców Dziś dla Jutra. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą też zgłaszać się do akcji, wysyłając maila na adres kontakt@dzisdlajutra.pl.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk