• Odbierz prezent
Gdy kursy kryptowalut spadały, PERL zyskał ponad 100%

W ostatnim czasie, gdy większość kryptowalut traciła względem dolara amerykańskiego, zdarzały się również zielone perełki, które zyskiwały znacznie mocniej niż rynek. Portal Cointelegraph zwrócił uwagę na token Perlin (PERL), którego kurs mocno urósł. Na czym polega ten projekt?

 

Tokenizacja cieszy się coraz większą popularnością. Według jednej z definicji, można ją określić jako „formę cyfryzacji biznesu opartą na zdecentralizowanej technologii blockchain. Polega na tworzeniu tokenów lub kryptowalut i ścisłemu przypisywaniu ich do konkretnego projektu, firmy lub osoby (tokeny personalne).” Stokenizować można niemal wszystko, co tylko ma jakąś wartość.

Jordan Finneseth w swym artykule na portalu Cointelegraph zwrócił uwagę na ogromny wzrost kursu tokenu Perlin (PERL), który miał miejsce w ostatnich dniach, kiedy większość kryptowalut traciła na wartości. Perlin to zdecentralizowana platforma, która wspiera tworzenie i handel syntetycznymi aktywami. Celem projektu jest połączenie rynków tradycyjnych z opartymi na technologii blockchain. Początki projektu sięgają 2017 r. Ma on na względzie ochronę środowiska. Token PERL jest handlowany na giełdzie kryptowalut Binance.

W ostatnich dniach kurs tokenu PERL zaliczył wzrost o 140%. Jeszcze 8 czerwca wynosił on jedynie 0,052 USD. W kolejnych dniach jednak znacząco wzrósł, a 18 czerwca sięgnął poziomu 0,134 USD. W tym czasie średni dzienny wolumen handlu wzrósł z 3 mln USD do 122 mln USD.

Szybko jednak nastąpiła realizacja zysków i w sobotę cena tokenu oscyluje w okolicach 0,09 USD.

 Wykres kursu PERL

 

Co warto wiedzieć o Perlin?

Jedną z przyczyn wzrostu kursu było uruchomienie PERL.eco. Jest to „rejestr ekosystemu planetarnego” – blockchain dedykowany prawdziwym zasobom ekologicznym, który umożliwia tokenizację pozwoleń na emisję CO2 i bioróżnorodności oraz nagrody w ramach DeFi (zdecentralizowanych finansów) dla użytkowników.

Wśród przyczyn, dla których token zaczął zyskiwać popularność, było też uruchomienie na Binance Smart Change jeszcze w kwietniu interfejsu PerlinX, służącego do tworzenia syntetycznych aktywów – odpowiadających takim aktywom, jak złoto, węgiel czy ropa. Ma to na celu obniżenie opłat transakcyjnych.

Platforma oferuje również różnorodne możliwości inwestycyjne, w tym m.in. pule płynności i możliwość zarabiania dzięki procentowi składanemu.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk