• Odbierz prezent
analiza GBPUSD
Z artykułu dowiesz się:

Jak wygląda sytuacja techniczna na parze GBPUSD

Ostatni poniedziałek z pewnością nie należał do ciekawych dni na rynku, jednak z każdym następnym dniem wydaje się, że bieżący tydzień robi się ciekawszy w kontekście tradingu. Dzisiaj otrzymaliśmy sporo ważnych danych na temat gospodarki USA. O ile pierwsze odczyty dotyczące bilansu handlowego rozczarowały inwestorów, tak o 16.00 otrzymaliśmy odczyt wskaźnika ISM dla usług, który bardzo pozytywnie zaskoczył inwestorów wynosząc aż 56,5 wobec oczekiwanych 53,3. Mamy za sobą również kolejne ruchy osłabiające funta, które wystąpiły wczoraj wieczorem i w nocy. Spójrzmy więc jak wygląda sytuacja na parze walutowej GBPUSD.

 

 GBPUSD, H4FXMAG forex gbpusd po kolejnych spadkach 1

 

Na wykresie H4 wczoraj doszło do bardzo ważnego wyłamania linii trendu (albo raczej korekty) wzrostowej. Rynek również wybił się z poziomu 1.327, który zdawał się utrzymywać przez jakiś czas rynek. Biorąc pod uwagę technikę Ichimoku, doszło do wygenerowania kolejnego sygnału spadkowego poprzez wybicie się ceny pod linię Tenkan sen. Zaowocowało to jednocześnie spadkowym sygnałem trzech krzyży.

Następnie na rynku oglądaliśmy spadki kontynuowane przez cały wczorajszy dzień. Dzisiaj widzimy stopniowe osłabienie podaży, zapoczątkowane odbiciem w nocy. Jednak do tego czasu cena nie przekroczyła nawet linii Tenkan sen co wskazuje na dalszą przewagę sprzedających. Dodatkowym bodźcem dla dalszych spadków jest właśnie wspomniany wyżej odczyt wskaźnika ISM.

Do czasu pokonania przez cenę linii Kijun sen można powiedzieć, że funt dalej będzie się osłabiać na skutek tego, jak rynek odebrał decyzję dotyczącą Brexitu. Natomiast dodatkowym czynnikiem będą ważne dane dotyczące gospodarki, które mamy zaplanowane w kalendarzu na ten tydzień. Mowa przede wszystkim o odczycie zmiany zatrudnienia w sektorach pozarolniczych, który otrzymamy w najbliższy piątek. Jest to szczególnie ważny odczyt z powodu ostatniego zdecydowanie rozczarowującego majowego odczytu. Ponadto kolejny słaby odczyt wraz z napięciem związanym z Brexitem może na długo odsunąć w czasie kolejną podwyżkę stóp w USA.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk