• Sklep
  • Odbierz prezent
GBPUSD - możliwość rozegrania formacji trójkąta symetrycznego
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBPUSD

Stan rynku: 12.02.2016 9:30

Na rynku GBPUSD obserwujemy w tej chwili konsolidację (interwał H4) ze stale zmniejszającą się zmiennością, która została poprzedzona silną korektą wzrostową, podczas której brytyjski funt był zdecydowanie silniejszy od amerykańskiej waluty.

 

Konsolidacja w połączeniu ze zmniejszającą się zmiennością oznacza, że rynek tworzy w tym momencie formację trójkąta. I tak z perspektywy interwału 4H obserwujemy tworzenie się formacji trójkąta symetrycznego. Formacja wyrysowała już 4 punkty potrzebne do wyznaczenia obu ramion trójkąta i w tej chwili znajdujemy się w przedziale, w którym formacja powinna zostać wybita (zacieniowany, błękitny fragment trójkąta).

 

Wykres 1. GBPUSD

FXMAG forex gbpusd - możliwość rozegrania formacji trójkąta symetrycznego 1

 

W związku z tym, że ruch poprzedzający formację był ruchem wzrostowym oczekujemy wybicia górą. Niewykluczone, że kurs odbije się jeszcze raz od dolnego ramienia trójkąta i dopiero później dokona wybicia górą. Jednak by było ono istotne musi dokonać się w wyznaczonej strefie. Wysokość formacji pozwala oczekiwać, że minimalny ruch po wybiciu wyniesie 270 pipsów. Powinno to wynieść kurs w okolice 1,48, gdzie występuje lokalny opór.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk