• Odbierz prezent
GBPUSD - jeszcze jeden impuls wzrostowy w ramach korekty?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBPUSD

Na rynku GBPUSD kurs zmierza w tym momencie w kierunku ostatnich lokalnych dołków. Po przebiciu poziomu 1,408 możliwy będzie powrót do długoterminowego trendu spadkowego.

Przyglądając się jednak budowie wyprowadzonej ostatnio korekty wzrostowej możliwe jest rozpatrzenie scenariusza, w którym nie została ona jeszcze zakończona. Wizualna ocena interwału H4 wskazuje, że w ramach trójfalowej korekty możemy jeszcze zaobserwować jeden impuls wzrostowy zanim powrócimy do spadków.

Scenariusz ten jest dodatkowo umożliwiony poprzez formację harmoniczną nietoperza, która rysuje się na wykresie. Oba punkty zwrotne tej formacji wypadały w pobliżu lokalnych wsparć/oporów. W tym momencie, jeśli kurs zejdzie w okolice poziomu 1,415 możemy spodziewać się reakcji i odbicia w górę. Potencjalnie odbicie może wyprowadzić kurs do ostatnich szczytów w okolicy 1,466. Możliwe jednak, że ruch po utworzeniu formacji wyprowadzi kurs tylko do poziomu 1,435 i stamtąd zawróci by zaatakować lokalne dołki.

 

Wykres 1. GBPUSD - H4

FXMAG forex gbpusd - jeszcze jeden impuls wzrostowy w ramach korekty? 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk