• Odbierz prezent
analiza gbpusd
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBPUSD

Rynek GBPUSD w ostatnim czasie zmaga się ze strefą wsparcia ponad poziomem 1,405. Wybicie tego poziomu wsparcia byłoby silnym sygnałem spadkowym ze względu na omawianą już wcześniej formację RGR. Zaraz po ukształtowaniu się prawego ramienia kurs spadł poniżej poziomu 1,405, jednak było to tylko fałszywe wybicie i na wykresie wyrysowała się wzrostowa świeca pin bar. Nie dała ona silnego sygnału wzrostowego, gdyż po jej ukształtowaniu nie widzieliśmy reakcji ze strony popytu. Kurs powrócił w okolice poziomu 1,405 i dlatego nadal oczekujemy spadków.

Dziś na wykresie uformowała się świeca pin bar o spadkowej wymowie i to ona stanowi teraz podstawowy sygnał dla kierunku przyszłego ruchu. Poprzednia świeca pin bar zatrzymała się na poziomie 1,4, w związku z czym ten poziom powinien skupić naszą uwagę, gdyż wybicie świecy pin bar traktujemy jako sygnał przeciwny do jej wymowy. Zejście poniżej 1,4 pozwoli na realizację formacji RGR i da szansę na osiągnięcie zasięgu ruchu, który z niej wynika. Kluczowa dla formacji RGR będzie pierwsza świeca, która zamknie się poniżej poziomu 1,405.

 

GBPUSD - H4FXMAG forex gbpusd - cały czas obowiązuje scenariusz spadkowy 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk