• Odbierz prezent
analiza GBPJPY
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBPJPY

Na rynku GBPJPY widzimy potencjalne sygnały wzrostowe, które mogą umożliwić popytowi atak na poziom 164,0 i mocny ruch w górę. Na interwale H4 pojawiła się formacja chorągiewki. Kurs już wybił górne ograniczenie formacji, ale na silny sygnał wzrostowy czekamy aż do wybicia poziomu oporu 161,75. Realizacja formacji byłaby trzecim silnym impulsem w ostatniej wzrostowej tendencji. Obecny impuls, o ile kurs poradzi sobie z poziomami 161,75 i 164,0, powinna wyprowadzić kurs do poziomu 166,5.

Ciekawostką edukacyjną na poniższym wykresie jest to, że każdy z dotychczasowych impulsów wzrostowych kończył się inną korektą. Po pierwszym impulsie wystąpiła korekta pędząca, a po drugim korekta płaska, który często pozwala na wyznaczenie na wykresie formacji chorągiewki lub trójkąta symetrycznego.  Aby dowiedzieć się więcej o rodzajach korekt przeczytaj edukacyjny wpis Łukasza Stefanika: Rodzaje korekt.

 

GBPJPY - H4

FXMAG forex gbpjpy - szansa na kolejny impuls 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk