• Odbierz prezent
GBP/USD szykuje się do odwrotu?

Funt do południa notuje dość spokojną sesję. W przypadku pary GBP/USD od wczorajszego obserwujemy konsolidację w zakresie około 30 pipsów. Na ten moment nie jest jasne, czy rynek będzie kontynuował trwający od miesiąca trend wzrostowy, zwłaszcza, że ten prowadzony jest w ramach formacji klina, zwiastującej potencjalne odwrócenie.

 

Ostatni tydzień był dla funta niezwykle burzliwy. Przedstawiciele Banku Anglii dostarczali sporo zmienności na parach z GBP. Ich działania nie były spójne, co sprawiało, że rynek raz po raz zmieniał kierunek. Najpierw obserwowaliśmy wzrosty kursu GBP/USD po tym jak aż trzech z ośmiu decydentów zagłosowało za podwyżką stóp procentowych. Później szef Banku, Marka Carney, stwierdził, że na podwyżki jest jeszcze za wcześnie, a wczoraj jeden z najbardziej gołębio nastawionych członków MPC - Andy Haldane - stwierdził, że do końca roku może zagłosować za podwyżką. Na dziś nie mamy zaplanowanych żadnych przemówień przedstawicieli BoE, stąd par z GBP mogą zachowywać się bardziej technicznie.

 

GBP/USD - H1

gbp

 

Wykres pary GBP/USD (interwał H4) pokazuje nam, że poziom 1,2690 stanowi obecnie dość silny opór, który od wczoraj wstrzymuje wzrosty kursu. To sprawia, że sentyment na rynku wciąż jest spadkowy. Cały czas możemy jednak obserwować notowania poruszające się w ramach formacji klina. Pokonanie poziomu 1,2690 i wybicie górnego ograniczenia klina stanowiłoby sygnał zmiany tendencji na rynku. W takim scenariuszu oczekiwalibyśmy ruchu w górę przynajmniej o 180 pipsów od miejsca wybicia. Realizację takiego zasięgu mogłyby jednak uniemożliwić dwie strefy oporu: 1,2817 i 1,2860.

 

GBP/USD - H4

gbp


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk