Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

GBP/USD - scenariusz spadkowy

kabel
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wygląda obecna sytuacja a rynku GBP/USD

Wczesnym rankiem dolar prezentował się dość słabo na rynku walutowym, ale po godzinie 8:00 zaczął się dynamicznie umacniać. Widoczne jest to między innymi na parze z funtem brytyjskim. Dla pary GBP/USD możemy dzięki temu utworzyć klarowny scenariusz spadkowy.

 

Ostatni impuls spadkowy na popularnym 'kablu' został zapoczątkowany na początku grudnia 2016 roku. Spadki zatrzymały się jak na razie przy poziomie 1,22. Poziom ten testowany był już dwukrotnie, a za pierwszym razem reakcja sięgnęła poziomu 1,239. Stanowi on istotny opór, ze względu na wcześniejsze reakcje rynku oraz górne ograniczenie układu overbalance (fioletowe prostokąty).

Obecnie kurs ponownie zmierza  kierunku poziomu 1,22, i jeśli go wyłamie, to uruchomi spadkową formację trójkąta zniżkującego. Zasięg spadków w takim przypadku wskazywałby na ruch przynajmniej do poziomu 1,201. Oznaczałoby to ustanowienie nowych, ponad 30-letnich minimów. Ruch w dół może jednak zatrzymać poziom 1,21, który stanowi minima ostatniego trendu spadkowego.

 

GBP/USD - H4

GBP/USD - scenariusz spadkowy

 

Na wykresie możemy dostrzec również potencjalny scenariusz wzrostowy, oparty na formacji podwójnego dołka (podwójny test poziomu 1,22). W tym przypadku wybicie  poziomu 1,239 zasygnalizowałoby ruch w kierunku poziomu 1,258.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!