• Odbierz prezent
GBP/USD - czekamy na kontynuację tendencji wzrostowej
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBP/USD

Rynek GBP/USD wciąż realizuje scenariusz wzrostowy, który już wcześniej przedstawialiśmy w analizach na FxMag.pl. Ostatnie dni to walka o przebicie istotnej strefy oporu. To wydarzenie dałoby traderom atrakcyjną możliwość na dołączenie do strony popytowej.

 

Na interwale dziennym widzimy, że w ubiegłym tygodniu uruchomiony został scenariusz wzrostowy oparty na formacji RGR. Zasięg ruchu wypada w tym przypadku przy poziomie 1,338, co od obecnych poziomów daje nam jeszcze około 550 pipsów ruchu.  W przypadku realizacji zasięgu formacji warto obserwować zachowanie się rynku w pobliżu ważnej strefy oporu, wypadającej przy poziomie 1,345.

 

GBP/USD - D1

gbp

 

Interwał H1 ukazuje nam obecną konsolidację, która odbywa się pomiędzy poziomami 1,277 i 1,285. Widzimy w tym przypadku, że strefa wsparcia jest dość mocno osadzona, gdyż przy wielokrotnych testach popyt zawsze odbijał notowania w górę. Tak dzieje się również dziś. Wybicie konsolidacji (górą lub dołem) powinno wskazać nam krótkoterminowy kierunek ruchu. W pierwszej kolejności oczekujemy jednak ruchu w górę.

 

GBP/USD - H1

gbp

 

GBP/USD zlecenie buy stop (swing trading)

cena otwarcia:  1,2890

SL:  1,2750

TP: 1,3380

Data wygaśnięcia 28.04.17 20:00

Przestaw SL na BE po +60 pipsach

 

Propozycja zagrania nie jest "Rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów. Projekcja zagrania jest wyrazem osobistych poglądów autora. Portal FXMAG, ani autor analizy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury artykułu.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk