• Odbierz prezent
analiza gbpjpy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku GBP/JPY

Kolejną parą walutową, na którą warto zwrócić uwagę przed jutrzejszą decyzją BoJ w sprawie polityki pieniężnej jest GBP/JPY. Tutaj istnieje szansa na wygenerowanie sygnałów spadkowych, zakładających przedłużenie korekty.

 

Już od ponad miesiąca funt umacnia się w stosunku do japońskiego jena. Wzrosty zatrzymały się przy poziomie 147,75 – okolice majowych szczytów. Strefa oporu została przetestowana dwukrotnie i oba testy kończyły się silną reakcją podaży. Jeśli sprzedającym uda się sprowadzić notowania poniżej poziomu 145,25, to na wykresie (H4) powstanie formacja podwójnego szczytu. Wybicie strefy wsparcia (z dolnym ograniczeniem przy poziomie 145,08) oznaczałoby także wyłamanie dolnego ograniczenia układu overbalance, co wzmocniłoby siłę sygnału. W takim scenariuszu oczekiwalibyśmy pogłębienia korekty spadkowej przynajmniej do poziomu 142,7.

 

GBP/JPY - H4

 

gbpjpy

 

 Jakie pomysły na GBP/JPY mają traderzy na Consilium? Kliknij w link poniżej, aby się przekonać:

ZOBACZ POMYSŁY HANDLOWE NA GBP/JPY


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk