• Odbierz prezent
Gaz w polityce energetycznej traktowany jest jako paliwo przejściowe - Naimski

Projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. traktuje gaz jako paliwo przejściowe - poinformował pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Jako powody wymienił emisyjność i brak krajowych zasobów.

Weź udział w darmowym kursie inwestycyjnym z Dawidem Augustynem

 BIORĘ UDZIAŁ

 

Naimski podczas prezentacji projektu podkreślał, że gaz to kopalina, "wyczerpywalna" i jest źródłem emisji CO2 mniejszej niż z węgla, ale z czasem będzie zastępowany przez źródła zeroemisyjne.

 

Drugi powód przejściowego charakteru gazu to brak własnych źródeł zdolnych pokryć „dramatyczny i szybki” wzrost zużycia - dodał Naimski.

 

"Gaz będzie używany w perspektywie strategii jako element regulacyjny, nie będziemy przestawiali gwałtownie polskiej energetyki na gaz" - podkreślił.

 

Naimski podtrzymał plany rozbudowy terminala LNG, Baltic Pipe i krajowego wydobycia. Ok. 2037-2040 będziemy mogli przeznaczyć na cele energetyczne ok. 5 mld m sześc. gazu rocznie i to zapewni zaopatrzenie elektrowni regulacyjnych - stwierdził.

Notowania: GAZ ZIEMNY

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/NATGASUSD/

PAP

Polska Agencja Prasowa Spółka Akcyjna – publiczna agencja prasowa, jedyna państwowa agencja informacyjna w Polsce. Zgodnie ze statutem do jej zadań należy uzyskiwanie i przekazywanie odbiorcom rzetelnych, obiektywnych i wszechstronnych informacji z kraju i z zagranicy. Agencja jest także zobowiązana do upowszechniania stanowiska Sejmu, Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Rady Ministrów, a także umożliwia innym naczelnym organom państwa prezentowanie swoich stanowisk w ważnych sprawach państwowych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk