• Odbierz prezent
Gaz od PGNiG będzie tańszy od 2021 roku

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę dla odbiorców detalicznych. Od nowego roku cena gazu ulegnie obniżeniu. Jest to już trzecia obniżka w tym roku.

 

W ostatnim czasie poinformowano, że Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową taryfę dla spółki PGNiG Obrót Detaliczny. Obniżka ceny za gaz wynosi 4,5% w stosunku do dotychczasowej taryfy dla wszystkich grup taryfowych. Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian. Taryfa detaliczna dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Nowa taryfa detaliczna będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. Dodano, że nowa taryfa oznacza spadek średnich płatności w części rachunku dotyczącej obrotu (cena za paliwo gazowe oraz opłata abonamentowa) o 4,1% dla odbiorców używających zarówno gazu wysokometanowego, jak i gazów zaazotowanych Ls i Lw. Do obniżki cen przyczyniły się niższe ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii (TGE).

Prezes URE – Rafał Gawin stwierdził w komunikacie prasowym: „Ceny gazu na rynku hurtowym są najniższe od wielu lat. Nowa taryfa dla PGNiG Obrót Detaliczny jest trzecią kolejną zatwierdzoną przez regulatora obniżką cen gazu dla odbiorców w gospodarstwach domowych.”

W komunikacie Urząd zwrócił uwagę, że od stycznia 2020 r. ceny gazu w taryfach PGNiG Obrót Detaliczny ulegają systematycznym obniżkom. W styczniu 2020 r. obniżka wyniosła 2,9%, w lipcu 10,6%, a od stycznia 2021 r. kolejne 4,5%.

Według szacunków Urzędu, w zależności od zużycia gazu przez gospodarstwa domowe, obniżka może wynieść od ok. 40 groszy do ok. 7,40 zł miesięcznie.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk