• Odbierz prezent
Gaz naturalny (NatGas) broni trendu - analiza wykresu

NatGas powrócił do wsparcia 2.6USD, czyli miejsca, gdzie ma swój początek ostatni impuls wzrostowy. Wcześniej tworząc szczyt 3.39, udało się zdyskontować ponad połowę fali spadkowej z lat 2018-2020. Nie oznacza to końca wzrostów na NatGas, toteż ostatnie dni można traktować jako korektę.

Wiadomości rynkowe z mBank

Przypomina o tym, chociażby bezpośrednie porównanie dotychczasowych ruchów wtórnych, zaznaczonych na zielono. Taki układ znacząco podnosi wiarygodność wyznaczonego wsparcia 2.6$ jako trampoliny dla dalszych wzrostów.

Ostatnie dni sugerują, że kupujący się pojawili w tym miejscu, choć żadna ze świec z ostatnich trzech dni nie jest koloru białego.

To, co zmusza do patrzenia do góry na interwale D1, to układ średnich kroczących.

MA50 przecięła od dołu MA200 pod koniec wakacji i ten stan rzeczy trwa nadal. Sugeruje to trwałość trendu wzrostowego, który będzie przerywany korektami. Ich długość często sięga zielonej linii. Tak też jest i tym razem, co należy dodać do powyższych argumentów utrwalających niebieską poziomą linię jako wsparcie.

Oczywiście nie można wykluczyć, że pozytywny sentyment będzie trwał wiecznie. Dlatego przełamanie 2.6$ należałoby uznać za pierwsze oznaki zmiany trendu. Niższe wsparcie można znaleźć w okolicach 2.2$.

NatGas broni trendu - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk