• Odbierz prezent
Gas Station Simulator kolejnym hitem? DRAGO entertainment chce wejść na rynek NewConnect jeszcze w tym roku!sów

DRAGO entertainment – producent i deweloper gier PC – prezentuje zainteresowanie swoim autorskim tytułem, Gas Station Simulator. Wishlista symulatora renowacji i rozbudowy zniszczonej stacji benzynowej wzrosła do ponad 30 tys. zapisów na liście życzeń platformy Steam. Premiera projektu planowana jest na Q1 2021 roku. Studio podsumowało także pozostałe tytuły ze swojego portfolio produkcyjnego, co pozwoliło na odnotowanie ponad 100 tys. zapisów na wszystkich wishlistach krakowskiej spółki.

Prace produkcyjne nad Gas Station Simulator DRAGO entertainment rozpoczęło w Q4 2019 roku. Tytuł od jego zaprezentowania, w niecałe dwa miesiące osiągnął ponad 10 tys. zapisów użytkowników Steam. Jednocześnie, już w pierwszym miesiącu obecności na platformie, produkcja znalazła się na Global Top Wishlist.

- Fanów Gas Station Simulator wciąż przybywa. Aktualnie wishlista projektu wynosi ponad 30 tys. zapisów. Liczba użytkowników wzrosła m.in. po naszej prezentacji dema gry w ramach jesiennej edycji Festiwalu Steam. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Podsumowaliśmy także nasze pozostałe projekty. Wishlisty wszystkich tytułów z naszego portfolio produkcyjnego zdobyły ponad 100 tys. zapisów. Jesteśmy zadowoleniu z osiągniętego wyniku. To dla nas potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia produkcji jest właściwa, a nasze projekty mają potencjał na sukces sprzedażowy. Część zapowiedzianych przez nas tytułów przekażemy graczom już w pierwszym półroczu 2021 – dodaje.

 

Produkcja GSS umożliwia graczom wejście do wirtualnego świata, w którym ich głównym zadaniem jest rozbudowa zniszczonej stacji benzynowej oraz renowacja, zarówno samego budynku, jak i dojazdu oraz terenu wokół. Użytkownik musi wyposażyć stację w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji.

Obecnie studio pracuje nad bezpłatnym prologiem Gas Station Simulator, w którym gracze będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. – Skupiamy się nad tym, aby wszystkie prezentowane przez nas tytuły spełniały wymagania pod kątem mechaniki i gameplay’ u. Dlatego też większość premier naszych produkcji poprzedzać będzie bezpłatny prolog. Chcemy w ten sposób otrzymać - cenne dla nas - sugestie graczy, tak aby produkcje finalnie były maksymalnie dopracowane i spełniały oczekiwania odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.

Przy komercjalizacji Gas Station Simulator studio współpracuje z Movie Games, notowanym na NewConnect udziałowcem DRAGO entertainment. Premiera pełnej wersji gry planowana jest na Q1 2021 roku.

Spółka we wrześniu br. przeprowadziła emisję akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2 mln zł. Pozyskane z kampanii crowdinvestingowej środki studio przeznacza m.in. na rozwój aktualnie powstających kilku produkcji z gatunku symulatorów. W pierwszej połowie przyszłego roku do sprzedaży trafi, oprócz wspomnianego Gas Station Simulator, także Food Truck Simulator oraz Winter Survival Simulator.

Obecnie DRAGO entertainment przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect, który jest planowany do końca 2020 roku. 

***

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Jeszcze w tym roku spółka chce wejść na rynek NewConnect.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk