• Odbierz prezent
Gas Station Simulator bije kolejne rekordy! Sprzedaż gry w niespełna dwa tygodnie od premiery wyniosła 200 tys. egz.

Gra Gas Station Simulator znalazła się wśród najlepiej sprzedających się produkcji tego roku. Tytuł w niespełna dwa tygodnie od premiery osiągnął sprzedaż na poziomie 200 tys. egzemplarzy. Aktualnie gra uzyskała 3944 recenzji na platformie Steam, z czego 83 proc. opinii jest bardzo pozytywnych. Producentem Gas Station Simulator jest notowane na NewConnect DRAGO entertainment, rolę wydawcy pełni Movie Games – jeden z kluczowych udziałowców spółki. Aktualna wycena DRAGO entertainment wynosi ponad 100 mln zł.

- Gas Station Simulator nie przestaje nas pozytywnie zaskakiwać. Obecnie gra osiąga kolejny próg sprzedażowy, notując 200 tys. sztuk w zaledwie dwanaście dni od premiery. Ogromnie cieszymy się, że nasze zaangażowanie w projekt i koncepcja gry, zostały docenione przez graczy. Tak duże zainteresowanie tytułem daje nam olbrzymią satysfakcję i jeszcze większą motywację do prac nad naszymi pozostałymi projektami. Liczymy, że nasze kolejne pomysły również spodobają się odbiorcom z całego świata – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Najnowsza gra z portfolio DRAGO entertainment zadebiutowała na PC 15 września br. Gas Station Simulator od samego początku wzbudzało zainteresowanie zarówno graczy, jak i YouTuber’ów z wielomilionowymi zasięgami. Mowa m.in. o Markiplier (30mln) , czy oCMz (5,83mln). Gas Station Simulator znalazł się na łamach takich portali jak: Kotaku, PCGamer, czy też IGN.

W pierwszej dobie od premiery projekt uplasował się na 1. pozycji na Global Top Sellers oraz na 1. miejscu w zestawieniu New and Trending i Top Sellers. Wraz ze wzrostem zainteresowania, w zaledwie pięć dni od premiery, gra pobiła wyniki sprzedaży takich popularnych tytułów jak: Drug Dealer Simulator od studia Movie Games, a także kilku popularnych tytułów z grupy PlayWay: Mr. Prepper oraz The Tenants.

Budżet produkcyjny Gas Station Simulator o wartości około 0,45 mln zł zwrócił się w pełni w ciągu pierwszej 1,5 godz. od wydania. W 2022 roku spółka planuje wydać tytuł na konsole Playstation, Xbox oraz Nintendo Switch.

Mechanika Gas Station Simulator obejmuje rozbudowę i odnawianie zniszczonej stacji benzynowej, którą twórcy gry zlokalizowali wzdłuż autostrady Route 66 w USA. Aktualnie Studio rozwija uniwersum gry o nowy tytuł: Road Diner Simulator. Wydawcą obu gier jest notowane na NewConnect Movie Games.

Aktualna wycena DRAGO entertainment (27 września 2021) wynosi ponad 100 mln zł, to ponad 3-krotny wzrost w stosunku do kapitalizacji spółki z dnia debiutu na NewConnect (28 kwietnia 2021 r.).

Karta Steam: Gas Station Simulator na Steam (steampowered.com)

***

DRAGO entertainment SA, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Obecnie DRAGO entertainment pracuje 2. Częścią do Treasure Hunter Simulator oraz nad kilkoma własnymi symulatorami i jedną grą średniobudżetową. Od kwietnia 2021 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk