• Odbierz prezent
Gamivo planuje debiut na NewConnect w II kwartale. W ubiegłym roku obrót na platformie przekroczył 160 mln złotych!
fot. freepik.com

Gamivo, platforma transakcyjna dla gier oraz towarów cyfrowych, złożyła do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu wraz z dokumentem informacyjnym. Spółka planuje zadebiutować na NewConnect w ciągu najbliższych kilku tygodni. W ubiegłym roku obrót na platformie przekroczył 160 mln zł.

Gamivo to jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie platform transakcyjnych dla gier oraz towarów cyfrowych, która łączy sprzedawców z graczami z całego świata, oferując przy tym atrakcyjne ceny. Obecnie spółka skupia się na rozwoju platformy oraz poszerzeniu oferty o produkty fizyczne, w tym m.in. akcesoria gamingowe oraz odzież e-sportową.

- Planowany debiut na NewConnect to zwieńczenie pewnego etapu naszego rozwoju. Pomimo relatywnie krótkiej historii osiągnęliśmy już mocną pozycję na rynku. Ubiegły rok nasza platforma skończyła z ponad 160 mln zł obrotów, a od początku działalności jesteśmy spółką rentowną. – komentuje Mateusz Śmieżewski, Prezes Zarządu Gamivo S.A.

Głównymi użytkownikami Gamivo są osoby z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Platforma od początku istnienia obsłużyła ponad 2 mln kupujących z większości krajów, sprzedając im ponad 5 mln gier. W jej ofercie znajduje się aktualnie ponad 50 tys. produktów, oferowanych przez prawie 1 tys. sprzedawców. Spółka działa na dynamicznie rosnącym rynku gier, którego wartość w 2020 r. wyniosła 160 mld dol., a już w 2023 roku może przekroczyć wartość 200 mld dol.

Gamivo zostało założone w 2017 r. przez zespół managerów wszechstronnie doświadczonych w branży gier, przy wsparciu funduszu venture buildingowego Tar Heel Capital Pathfinder. Planowany debiut giełdowy nie będzie związany z emisją nowych akcji, tylko sprzedaż akcji istniejących zapewniającą wymagane rozproszenia akcjonariatu. Autoryzowanym Doradcą wspierającym spółkę we wprowadzeniu akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu NewConnect jest Trigon Dom Maklerski. Od strony prawnej transakcje wspiera SSW Pragmatic Solutions.

O Spółce

GAMIVO to platforma transakcyjna do gier i towarów cyfrowych. Została założona w 2017 roku przez zespół osób z wszechstronnym doświadczaniem w branży gier oraz fundusz venture buildingowy Tar Heel Capital Pathfinder. Jest to miejsce łączące sprzedawców oferujących gry i inne towary cyfrowe z klientami poszukującymi niskich cen i wysokiej jakości. W jednym miejscu gracze znajdą gry na każdą platformę gamingową, dzięki czemu mogą porównać różne oferty i wybrać najkorzystniejszą cenę. Klientami plattfomy są głownie osoby z Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych

W ramach swoich usług spółka oferuje także swoim klientom programy afiliacyjne oraz program subskrypcji GAMIVO SMART. Najbliższe plany spółki skupiają się na rozwoju oferowanego asortymentu o produkty fizyczne w tym m.in. akcesoria gamingowe oraz odzież e-sportową

 


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk