• Odbierz prezent
Gaming. Ovid Works zacieśnia współpracę z Awaken Realms nad grą Nemesis

Ovid Works S.A., notowane na NewConnect niezależne studio gamingowe z Warszawy, podpisało umowę wydawniczą z Realms Distribution Sp. z o.o. (dalej: „Awaken Realms”) światowej sławy wydawcą gier planszowych wydawanych pod marką Awaken Realms, dotyczącą wydania i promocji gry Nemesis. Ovid Works wspólnie z Awaken Realms pracuje nad grą Nemesis inspirowaną hitową grą planszową. Premiera gry w wersji Early Access planowana jest w 2021 r.

Podpisanie umowy wydawniczej z Awaken Realms jest dla Ovid Works przełomowym wydarzeniem. Warszawskie studio zyska bardzo doświadczonego partnera, który przez lata pracy zbudował własne community graczy. Dzięki temu gra Nemesis będzie miała dostęp do testerów i zaangażowanych graczy, którzy będą na bieżąco dawać feedback i pomagać udoskonalać grę. Dodatkowo Awaken Realms strategicznie rozwija się w kierunku gier komputerowych z pierwszymi sukcesami na koncie oraz bardzo ambitnymi planami. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że są oni współtwórcą gry i wykorzystują swoje bogate doświadczenie w zakresie tworzenia unikalnych, niezapomnianych mechanik rozgrywki docenianych na graczy z całego świata.

- Jestem zadowolony, że udało nam się sfinalizować rozmowy z Awaken Realms i w efekcie podpisać umowę wydawniczą. Cieszę się, że będą oni odpowiedzialni za wydanie i promocję naszej gry Nemesis. Awaken Realms to światowej sławy wydawca gier planszowych z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu gier. Dodatkowo mają odpowiednie know-how w zakresie promocji oraz zarządzania community, co mogliśmy zobaczyć podczas ich kampanii na kickstarterze. W ciągu ostatniej zebrali ponad 5 mln GBP. Co ważne Awaken Realms z dużym sukcesem wypromował już grę planszową Nemesis, dzięki czemu znają i mają dostęp do graczy, którzy lubią to IP. Taka wiedza jest dla nas bezcenna. – komentuje Jacek Dębowski, prezes zarządu Ovid Works.

W Nemesis gracze wcielą się w członków załogi kosmicznego transportowca, na pokładzie którego dochodzi do tragedii i awaryjnego wybudzenia załogantów z hibernacji. Rozgrywka będzie toczyła się w mrocznym i trzymającym w napięciu klimacie. W grze będą występowały elementy kooperacji, zdrady oraz podejmowania trudnych decyzji, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć.

- Nemesis będzie grą multiplayer. Zdywersyfikuje to nasze portfolio gier, które na razie składa się z tytułów premium, gdzie monetyzacja jest jednorazowa. Poprzez grę wieloosobową zyskujemy możliwość monetyzacji na bieżąco. Nemesis będzie wykorzystywało model „zdrajcy”, który zostanie opracowany i udostępniony w wyniku badań GameInn 3 organizowanych przez NCBiR. – dodaje Jacek Dębowski.

Gra planszowa Nemesis (Awaken Realms, autor Adam Kwapiński) stała się światowym hitem i została okrzyknięta jedną z najlepszych gier planszowych w historii. Nemesis trafiła już do dziesiątków tysięcy graczy planszowych na całym świecie, a nowe dodruki są już w drodze. Grę planszową oficjalnie pozytywnie ocenił jeden z największych recenzentów gier video (Markuplier). Dodatkowo pojawiła się dwukrotnie w światowej sławy amerykańskim serialu animowanym South Park.

************

O Ovid Works:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy, które tworzy dopracowane pod względem jakości gry premium. Zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Zespół posiada wysokie kompetencje programistyczne, które można odnaleźć m.in. w najnowszej produkcji Metamorphosis oraz duże doświadczenie w obszarze wirtualnej rzeczywistości (VR), potwierdzone realizacją gry Interkosmos. Ovid Works w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk