• Odbierz prezent
Gaming. Klabater S.A. - blisko 1.2 mln przychodu netto!

Klabater S.A, notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo, wypracował blisko 1,2 mln przychodu netto i ok. 0,11 mln zysku w III kwartale 2020 roku. Tegoroczne przychody są  o 44% wyższe od osiągniętego w analogicznym okresie 2019 roku. Zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 110 611,74 zł. Poprawa osiąganych wyników spowodowana jest głównie aktywną sprzedażą tytułów własnych: Crossroads Inn i Heliborne oraz aktywną polityką sprzedażową back-katalogu.

Przychody netto osiągnięte przez Klabater S.A. w trzecim kwartale 2020 roku wyniosły 1.157.951,48 zł. Spółka wypracowała również zysk brutto ze sprzedaży - w III kwartale 2020 roku wyniósł on 739.687,71 zł i był wyższy od osiągniętego w roku 2019 w analogicznym okresie o 77%.

W ostatnim kwartale skupiliśmy się na sprzedaży produktów własnych – Crossroads Inn wraz z dodatkami oraz Heliborne w nowej edycji – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater S.A.

Wzięliśmy również udział w licznych promocjach i wyprzedażach, aktywnie promując posiadany przez nas katalog gier. Back katalog to dla naszej spółki bardzo znaczący element struktury przychodów wpływający na stabilizację osiąganych wyników  – dodaje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.

Spółka konsekwentnie kontynuowała również zapowiedziane wcześniej wydawanie rozszerzeń do swojej flagowej produkcji – gry Crossroads Inn i tak 16 lipca pojawił się dodatek „Hooves & Wagons”, wprowadzający do gry konie, powozy i stajnie, a 18 sierpnia ukazał się dodatek „Bath & Beauty”, pozwalający na wybudowanie łaźni. Premierom dodatków towarzyszyła aktywność w serwisie STEAM oraz GOG.  

20 sierpnia premierę miała nowa edycja gry Heliborne - Enhanced Edition. W postaci bezpłatnej aktualizacji została ona udostępniona wszystkim dotychczasowym posiadaczom tytułu, a w komercyjnej postaci zadebiutowała jako nowy produkt dostępny w sklepie STEAM. Heliborne Enhanced Edition to znacznie usprawniona wersja oryginału, wzbogacona m.in. o nowe modele helikopterów, nowe mapy i nowy interfejs. 

Spółka w reakcji na negatywne uwagi części graczy, po publikacji aktualizacji podjęła działania polegające m.in. na przywróceniu dostępności wersji gry ze starszym interfejsem i zatrudnienie związanego ze społecznością graczy moderatora, jednocześnie dynamicznie pracując nad naprawieniem niedociągnięć wersji Enhanced Edition. W efekcie aktualna ocena gry na platformie Steam ma status „Bardzo pozytywne”. 

8 lipca Klabater znalazł się w gronie firm, które otrzymają dofinansowanie w ramach   Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowanie przyznano na potrzeby projektu badawczo-rozwojowego pod nazwą "T.A.C.K. – Zestaw innowacyjnych narzędzi do tworzenia zaawansowanych ekonomicznych gier symulacyjnych". Przyznana Spółce rekomendowana kwota dofinansowania na realizację ww. projektu wyniosła 2.547.238,82 zł, a koszt całkowity realizacji projektu to 4.077.476,47 zł.

Projekt ma na celu opracowanie i wdrożenie innowacyjnej technologii o zasięgu globalnym w postaci zestawu narzędzi i nakładki na silniki gier wideo T.A.C.K. „Tycoons Autonomic Creation Tool” posłuży do tworzenia zaawansowanych, ekonomicznych gier z gatunku symulacyjno-ekonomicznych – tzw. tycoons – które spółka wyprodukuje w najbliższych latach.

***

Klabater S.A. to polski wydawca i producent gier wideo. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk